TOP 8: Nejlepší neomezené tarify 2024 – srovnání, recenze

Shrnutí: Na první pohled by se mohlo zdát, že při výběru neomezeného tarifu jde především o cenu. To, co tarif zahrnuje a nabízí, by vás ale mělo zajímat také. Některé neomezené tarify mají osekaná data, jiné sníženou rychlost internetu. Záleží tedy především na vašich potřebách. U ceny také berte v potaz, že senioři nebo studenti mohou dosáhnout na zajímavější nabídky. Jde jsou mé tipy:

A o čem píšu dál? Vysvětlím, jak neomezené tarify fungují a na co si dát pozor, podívám se i na další zajímavé nabídky operátorů a přidám tipy k výběru toho nejlepšího. 


Výběr redakce

Neomezený Basic

Kdy vybrat Neomezený Basic?

Pokud hledáte dobrý poměr cena/výkon a zároveň tarif bez závazků, zkuste štěstí u Vodafonu.

 Cena: 599 Kč


Nejlevnější neomezené volání

Start

Kdy vybrat Start?

Jestliže nepotřebujete mnoho dat, ale hodně toho protelefonujete, je to tarif pro vás.

 Cena: 475 Kč


S vysokou rychlostí internetu

Free+ Bronzový

Kdy vybrat Free+ Bronzový?

Oceníte neomezené volání a SMS a bohatou dávku dat za cenu závazku? Pak jděte do O2. 

Cena: 699 Kč


TOP pro mladé

Student Neomezeně

Kdy vybrat Student Neomezeně?

Jestliže patříte do řad studentů, nejspíš benefity tohoto tarifu oceníte.

Cena: 605 Kč
Neomezene Tarify

Nabídky operátorů se často mění a vylepšují a oblibu získávají tarify s kouzelným slovíčkem “neomezené” v názvu. Komu a jaké neomezené tarify se ale vlastně vyplatí? Na to jsem se zaměřila v tomto článku.

Jak napovídá název, neomezené tarify nabízejí možnost využívat některý (nebo i všechny) z parametrů, jako je volání, psaní SMS nebo surfování na internetu, bez jakýchkoliv omezení. Znamená to tedy, že můžete volat či psát podle libosti, a to do jakékoliv sítě u nás. Ani desítky či stovky hodin strávené telefonováním vás tak nebudou stát víc, než je výše vašeho měsíčního paušálu. A to platí i o spotřebovaných datech. Ovšem pozor, neomezené tarify občas mají (byť drobná) omezení. Na ta se podrobněji podívám přímo u konkrétních nabídek níže.

Pod pojmem síťový (mobilní) operátor si můžete představit ty nejznámější poskytovatele telekomunikačních a datových služeb u nás, kterými jsou T-Mobile, O2 a Vodafone. Ti však své služby nabízejí nejen nám, koncovým zákazníkům, ale mohou je předprodávat také virtuálním operátorům. Právě virtuální operátoři (např. Telly) pak mohou služby poskytovat dál, a to dokonce i za příznivější cenu.

Pro cesty do Evropské unie (a některých dalších evropských zemí, jako je např. Norsko či Velká Británie) platí, že v nich voláte a píšete SMS za stejné ceny, jako byste byli v ČR. Jednoduše řečeno, jestli máte k dispozici neomezené volání, budete bez omezení volat i v rámci EU.

Data však mohou být pro cestování do zahraničí co do výše možné spotřeby omezená. Je tedy třeba se informovat u svého operátora. Stejně tak si ověřte i ceny služeb v případě, že cestujete za hranice EU.

Nejlepší neomezené tarify

Chtěla bych vám na začátek trochu usnadnit výběr, a tak jsem sestavila seznam jedněch z aktuálně nejpopulárnějších neomezených tarifů.

 1. Neomezený Basic
 2. Start
 3. Free+ Bronzový
 4. Student Neomezeně
 5. Upovídaná Lama
 6. Free+ Modrý
 7. Student Plus
 8. Neomezený Super

1) Vodafone Neomezený Basic recenze

Volejte, pište i surfujte bez omezení

Kdy zvažovat tarif Vodafone Neomezený Basic?

Pokud hledáte dobrý poměr cena/výkon a zároveň tarif bez závazků, zkuste štěstí u Vodafonu.

Achillovou patou je zde ale rychlost internetu. Jestliže je pro vás zásadní, možná vám více sedne tarif Free+ Bronzový od O2

Proč jsem vybrala tarif Vodafone Neomezený Basic?

Protože neomezené volání, SMS i internet, a to navíc za cenu 599 Kč měsíčně, která vzhledem k těmto parametrům nemá konkurenci, potěší řadu klientů. Zasílat zprávy a volat můžete do všech mobilních i pevných sítí v Česku i v EU, data v rámci Evropy jsou pak omezená na 64 GB.

Tarif je zcela bez závazku, takže můžete kdykoliv odejít bez obav z toho, že by na vás čekala pokuta. Pokud si plánujete spolu s tarifem pořídit rovnou i nový mobilní telefon, nejspíš vás potěší sleva 2 000 Kč.

Hledáte v této nabídce háček? Někdo jej může vidět v rychlosti internetu. Ta je v tomto případě 2 Mb/s a umožňuje pohodlné procházení sociálních sítí, sledování videí i poslech hudby, pravdou však je, že nepatří k těm nejrychlejším.

Uživatelské recenze Vodafone

Poctivě jsem procházela zkušenosti klientů s tímto operátorem na diskuzích na tarifomat.cz nebo cenyvolani.cz. Co jsem se z nich dozvěděla? Pokud jde o pozitivní ohlasy, ty nejčastěji směřují na zákaznickou podporu, propracovanou a přehlednou aplikaci nebo na cenu. Mnoho lidí uvádí, že patří ke dlouholetým klientů, což také o mnohé vypovídá. Chválí si i fungování a ceny při pobytu v zahraničí.

Co je naopak nejčastěji kritizováno, to je pokrytí, které je ve srovnání s konkurencí o něco horší. 

OperátorVodafone
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Dataneomezeně
Specifikumrychlost internetu 2 Mb/s
Závazekne
Cena599 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

2) T-Mobile Start recenze

Varianta pro ty, co hodně volají

Kdy zvažovat Tarif T-Mobile Start?

Jestliže nepotřebujete mnoho dat, ale hodně toho protelefonujete, je to tarif pro vás.

Limit 1 GB je ale v dnešní době pro mnoho lidí málo, pro surfování na internetu se hodí více třeba tarif Vodafone Neomezený Basic.

Proč jsem vybrala tarif T-Mobile Start?

Protože ne každý potřebuje k životu data v mobilu. Pokud si místo surfování raději voláte nebo píšete SMS, mohl by vám sednout tarif Start od společnosti T-Mobile. Jedná se o jeden z nejvýhodnějších neomezených tarifů vůbec a za cenu 475 Kč měsíčně můžete telefonovat a psát SMS bez omezení do všech sítí.

Pokud si přeci jen sem tam potřebujete na internetu za pomoci mobilu něco vyhledat, může se vám hodit symbolický 1 GB datový limit. Další jednorázové navýšení o 1 GB vás případně přijde na 75 Kč.

Tarif si můžete zřídit pohodlně online a to zcela bez závazků – kdykoliv tak lze tarif ukončit nebo změnit.

Uživatelské recenze T-Mobile 

Vydala jsem se prozkoumat vody internetu a najít recenze klientů T-Mobile. Trochu mě překvapilo, že jich mnoho k dohledání není, ale několik desítek se jich na tarifomat.cz nebo mapy.cz našlo. Mezi klady zákazníci nejčastěji zmiňují zajímavou nabídku tarifů a příznivé ceny a mnozí byli až překvapeni, jak pružně reagovala zákaznická podpora na jejich potíže nebo dotazy. Spíše než s infolinkou lidé často hlásí spokojenost s pracovníky na pobočkách.

Ale paradoxně vše z toho druhá skupina lidí naopak kritizuje. Mezi výtkami najdeme nekompetentnost zaměstnanců, další si stěžují na to, že společnost zdražuje své služby. Vysvětluju si vše tak, že výběr tarifu je stále dost individuální záležitostí.

OperátorT-Mobile
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data1 GB
Specifikum
Závazekne
Cena475 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

3) O2 Free+ Bronzový recenze

Extra rychlý internet & neomezené volání

Kdy zvažovat O2 Free+ Bronzový?

Oceníte neomezené volání a SMS a bohatou dávku dat za cenu závazku? Pak jděte do O2. 

Pokud vás ale právě závazek na několik měsíců neláká, běžte raději k Vodafonu

Proč jsem vybrala O2 Free+ Bronzový?

Protože jde o zajímavý neomezený tarif, který by mohl vyhovovat i zákazníkům s vysokým očekáváním. V rámci tarifu Free+ Bronzový se dočkáte neomezeného volání i SMS do všech sítí, navíc získáte hned 10 GB dat, a to dokonce s rychlostí Max 5G. To znamená, že v místech s nejmodernější technologií se můžete těšit i na výkon 600 Mb/s a sledovat tak například videa v té nejvyšší kvalitě. Pokud by vám 10 GB nestačilo, můžete si další 2 GB dokoupit za 249 Kč.

Cena balíčku je 699 Kč, ale pozor – tato cena platí v případě, že se smíříte se závazkem na 24 měsíců. V opačném případě si ještě 150 Kč připlatíte.

Uživatelské recenze O2 Free+ Bronzový

Po pročtení recenzí na O2 na tarifomat.cz nebo emimino.cz jsem došla k závěru, že má řadu věrných klientů, kteří oceňují ochotu pracovníků na infolince a jejich příjemné vystupování, služby společnosti a mnozí zmiňují, že tarify, jaké nabízí právě O2, u konkurence marně hledali.

Na druhou stranu se některým zdají ceny příliš vysoké a dalším se pak nelíbí časté změny tarifů, které mají podle nich jen lákat nové zákazníky. 

OperátorO2
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data10 GB
Specifikumrychlost Max 5G
Závazekano (24 měsíců)
Cena699 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

4) T-Mobile Student Neomezeně recenze

Perfektní tarif do 26 let

Kdy zvažovat T-Mobile Student Neomezeně?

Jestliže patříte do řad studentů, nejspíš benefity tohoto tarifu oceníte.

Stále ale nepatří k těm nejlevnějším, méně zaplatíte třeba i u tarifu stejné společnosti Start.

Proč jsem vybrala T-Mobile Student Neomezeně?

Protože pokud je vám mezi 6 a 26 lety, můžete využít služeb tarifu Student Neomezeně od T-Mobilu, který s cenou 650 Kč měsíčně sice nepatří k těm nejlevnějším, avšak když se podíváme na parametry tarifu, objevíte celou řadu takřka bezkonkurenčních výhod.

V první řadě je to volání, psaní SMS i surfování na internetu naprosto bez jakýchkoliv omezení. Rychlost internetu 10 Mb/s umožní i sledování filmů nebo třeba videohovory bez potíží, pro prvních 15 GB je pak rychlost dokonce neomezená. A využívat data můžete i v EU, maximální limit je zde 18 GB.

Hodit se může i sleva 1 500 Kč na nový telefon, která platí v případě, že si tarif pořídíte na 24 měsíců. Jinak je však tarif zcela bez závazků.

Uživatelské recenze T-Mobile

Jak jsem už uvedla u dalšího tarifu společnosti, zkoumala jsem recenze na T-Mobile na serveru tarifomat.cz nebo mapy.cz. A jen v krátkosti zopakuji, že se zde klienti dělí na dvě skupiny. Ta první si chválí nabídku tarifů i jejich ceny, vyzdvihují i přístup pracovníků společnosti, a to především na pobočkách.

Stejné faktory ale druhá skupina kritizuje. Objevují se tak negativní zkušenosti se zaměstnanci a někteří zákazníci uvádějí, že společnost v nedávné době zdražila jejich služby. 

OperátorT-Mobile
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Dataneomezeně
Specifikumpro studenty (do 26 let)
Závazekne
Cena650 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

5) Telly Upovídaná Lama recenze

Cenově výhodný tarif se závazkem

Kdy zvažovat tarif Telly Upovídaná Lama?

Za tarifem Upovídaná Lama stojí společnost Telly, jeden z virtuálních operátorů. Potěší především ty, kdo dávají přednost volání, případně psaní SMS, to všechno si totiž můžete užívat bez omezení. Součástí balíčku jsou i data, avšak omezená objemem 3 GB, což nemusí být vždy dostačující. Na základní procházení e-mailů a čtení článků však patrně stačit budou.

S cenou 499 Kč měsíčně se Upovídaná Lama řadí k těm nejvýhodnějším. Avšak pozor, tato cena platí pouze se závazkem na 24 měsíců. Pokud by vám tato podmínka nevyhovovala, i tak si tarif pořídit můžete, měsíčně si ale připlatíte o 100 Kč více.

OperátorTelly
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data3 GB
Specifikum
Závazekano (24 měsíců)
Cena499 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

6) O2 Free+ Modrý recenze

Volejte a pište dle libosti 

Kdy zvažovat tarif O2 Free+ Modrý?

Další alternativou pro všechny, kdo potřebují především telefonovat a psát SMSky, ale na brouzdání na internetu je až tak neužije, je tarif Free+ Modrý od O2. S ním totiž získáte neomezené volání a psaní zpráv do všech sítí a k tomu 3 GB dat navrch, což bude stačit spíše občasným návštěvníkům internetu. Data můžete v této výši využít i v EU, případné dokoupení pak stojí 249 Kč / 2 GB.

Pokud si však chcete tarif za tuto cenu pořídit, je třeba se operátorovi “upsat” na dobu 24 měsíců. Tomuto závazku se dá i vyhnout, avšak zaplatíte si za něj, a to konkrétně 150 Kč měsíčně navíc.

OperátorO2
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data3 GB
Specifikum
Závazekano (24 měsíců)
Cena549 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

7) T-Mobile Student Plus recenze

Tarif s internetem i po vyčerpání limitu

Kdy zvažovat tarif T-Mobile Student Plus?

Neomezených tarifů zvýhodňujících mladé lidi zrovna moc není a varianta Student Neomezeně je sice lákavá, ale hledáte něco cenově přijatelnějšího? Tarif Student Plus od T-Mobilu by mohl představovat řešení. Za cenu 450 Kč získá každý od 6 do 26 let neomezené volání a SMS do všech sítí a k tomu navíc porci 8 GB dat, které lze využít i v EU (maximální limit v EU je pak 18 GB).

Možná právě počítáte, jestli těch 8 GB měsíčně nebude málo. S tím tak trochu kalkuluje i operátor, který nabízí elegantní řešení – i po vyčerpání limitu internet poběží, a to rychlostí 256 kbit/s, takže nezůstanete ve štychu, pokud si budete potřebovat nutně vyhledat spoj nebo odepsat na zprávu na chatu. Stačí mít tuto možnost aktivovanou v aplikaci.

Tarif je bez závazků, ale pokud si chcete spolu s ním pořídit i nový telefon, můžete si jej při sjednání smlouvy na 24 měsíců pořídit výhodněji.

OperátorT-Mobile
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data8 GB
Specifikumpro studenty (do 26 let)
Závazekne
Cena450 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

8) Vodafone Neomezený Super recenze

Rychlý tarif s výhodným balíčkem dat v rámci EU

Kdy zvažovat tarif Vodafone Neomezený Super?

Nejen volání a psaní SMS, ale i videohovory, hraní her, sledování filmů v HD – to všechno si s tímto tarifem od Vodafonu můžete užít do sytosti. Rychlost 10 Mb/s by vás v ničem neměla omezovat, ale pokud byste potřebovali ještě “zrychlit”, můžete třikrát za měsíc vyzkoušet rychlost 5G sítě. A hodit se bude i datový balíček 64 GB, který lze využívat na cestách po EU.

Tarif patří k těm bezzávazkovým, můžete jej tedy kdykoliv přestat využívat. Pokud ale uzavřete smlouvu na 24 měsíců, můžete získat slevu 2 000 Kč na nový telefon.

Jediné mínus zde spatřuji v ceně, která patří vzhledem k nabízeným parametrům k těm vůbec nejvyšším.

OperátorVodafone
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Dataneomezeně
Specifikumrychlost 10 Mb/s
Závazekne
Cena799 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat neomezený tarif

Podívejte se na pár rad, jak vybrat takový neomezený tarif, který se vám skutečně vyplatí.

1) Ujasněte si potřeby

Ačkoliv se neomezené tarify mohou zdát jako velmi výhodné, pravdou je, že ne vždy je člověk skutečně potřebuje. To si promyslete v první řadě. Dále by mělo hrát roli to, jaké konkrétní služby potřebujete neomezeně využívat. Tarify, které nabízejí neomezené volání, SMS i data, bývají nejdražší. Možná tak zjistíte, že si vystačíte i s menším objemem dat (pokud například trávíte většinu času doma) a stačit budou neomezené minuty.


2) Na věku záleží

Při výběru neomezených tarifů mají “štěstí” osoby mladší 26 let. Právě ty totiž mohou využívat studentské tarify (často bez ohledu na to, zda studenty skutečně jsou), které jsou cenově příznivější a navíc nabízejí stále zajímavé portfolio služeb.


3) Pozor na závazky

K tarifům nebo některým výhodným nabídkám (například na nákup telefonu se slevou) se mohou vázat závazky, kdy u daného operátora musíte podepsat smlouvu na několik měsíců či let dopředu. Pokud byste odešli dříve, čekají vás určité poplatky. Tyto závazky většinou nebývají dlouhé, jedná se nejčastěji o 2 roky, ale je dobré si tyto podmínky předem ověřit. V některých případech však díky nim můžete získat daleko zajímavější cenu.


4) Hledejte háček

Objevili jste neomezený tarif, který je svou cenou i nabídkou služeb výrazně výhodnější než konkurence? Dejte si pozor na některé háčky a omezení. Může se jednat o nutnost závazku dané společnosti, rychlost internetu nebo objem dat využitelný v zahraničí. Vždy si tedy pečlivě nabídku projděte.


5) Když jde o koruny

Ceny neomezených tarifů se od sebe liší v řádech desetikorun až stokorun. V tomto případě se výběr na základě ceny mnohdy vyplatí. Ačkoliv se v měsíčním srovnání rozdíly nemusí zdát tak vysoké, ročně se bude jednat o výrazně vyšší částky a výběrem správného tarifu, který bude plně dostačovat vašim potřebám, tak můžete ušetřit cenné koruny.

Shrnutí: Podle čeho vybrat nejlepší neomezený tarif? 

✅ Ujasnili jste si, co od tarifu požadujete?ano
✅ Seznámili jste se podrobně se všemi podmínkami a případnými závazky?ano
✅ Víte, jaké podmínky platí pro využití tarifu v zahraničí?ano
✅ Porovnali jste cenovou výhodnost s konkurencí?ano

Výhody a nevýhody neomezeného tarifu

Neomezené tarify mohou pro někoho znamenat ušetřené starosti i peníze, všem se však nevyplatí. Jaké výhody a nevýhody se k nim váží?

Výhody neomezeného tarifu:

 • Vždy víte, kolik peněz na konci měsíce zaplatíte
 • Nemusíte řešit volání, SMS ani data
 • Neomezené volání a psaní zpráv využijete i v zahraničí
 • Neřešíte, do jaké sítě zrovna voláte

Nevýhody neomezeného tarifu:

 • Ceny bývají poměrně vysoké
 • Často se objevují různá omezení (závazky na několik let, omezená rychlost internetu…)

Často kladené otázky

To je velmi individuální záležitost a nejlépe si patrně odpovíte sami, když porovnáte své běžné měsíční výdaje za telefon. Neomezené tarify bývají dražší, ale spoustě lidem se ve finále vyplatí, zvlášť, pokud často voláte.

Přenos čísla k novému operátorovi dnes už není problém, a většinou se to dá zvládnout online a během dvou dnů.

Existují neomezené tarify se závazky i bez nich, vždy se o konkrétních podmínkách informujte u daného operátora. Někdy se závazky mohou týkat jen případů, kdy si chcete spolu s tarifem pořídit výhodněji i nový telefon, někdy však mají vliv na výslednou měsíční cenu tarifu.

4.9/5 - (14 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – nadšenec do zjednodušování světa tarifů

Podobné články

Napsat komentář