SROVNÁNÍ: 8 nejlepších Vodafone tarifů 2024 - recenze, diskuze


Výběr redakce

Opravdu neomezený tarif s pomalejším internetem. 


Cena: 599 Kč


Pro náročné

Tarif pro náročné – neomezeně a rychle. 


Cena: 1199 Kč


TOP pro studenty

Tarif ideální pro mladé lidi a studenty, kteří tráví čas na sociálních sítích.  

Cena: 5499 Kč


TOP pro podnikatele

Zlatá střední cesta pro podnikatele. 


Cena: 599 Kč
Vodafone Tarify

Vyznat se v jednotlivých tarifech není vůbec jednoduché. Kde jsou nejvýhodnější podmínky pro volání? A co sms zdarma? A jaký tarif vybrat, pokud je pro vás nejdůležitější brouzdání po internetu – a tím pádem spousta dat? V tomto článku vám pomůžeme s orientací v nabídce Vodafone. Podíváme se na různé možnosti a pojmy a porovnáme výhody i nevýhody jednotlivých tarifů. 

Vodafone je na trhu už více než 20 let. Možná si jej ještě pamatujete pod starým názvem Oskar? Za tu dobu se výrazně rozrostl a patří k nejznámějším poskytovatelům mobilních služeb. A nejen těch. V repertoáru firmy Vodafone jsou klasické tarify, Vodafone internet a Vodafone TV. Zajímavých slev můžete dosáhnout, jestliže využijete nové možnosti spojení všech služeb. Firma už funguje v 21 zemích a za dobu svého fungování se starala o více než 300 milionů zákazníků.

Vodafone má ve své nabídce několik různých tarifů a každý je vhodný pro někoho jiného. Velmi oblíbené, zvlášť v dnešní době, jsou tarify s neomezenými daty. Dle zvolené cenové varianty se u nich liší rychlost internetu – ceny se pohybují od 600 do 1200 Kč měsíčně. Studenty by mohl zajímat tarif určený speciálně pro ně – je podmíněn věkem (6-26 let) a jeho zařízení je velice snadné. Volit můžete buď variantu s neomezenými daty, nebo levnější, kdy máte neomezená data jen na aplikace sociálních sítí.

Pokud chcete mít své výdaje pod kontrolou a k ničemu se nezavazovat, pak můžete využít dobíjení kreditu s pomocí předplacené karty.

Pro podnikatele je pak přichystán specifický tarif s dobrým zabezpečením, přednostní zákaznickou péčí a v případě dražších variant i bonusové minuty pro volání do zemí Business zóny.

I kdybyste si v této nabídce nevybrali, zaměstnanci Vodafone jsou schopni vám připravit individuální nabídku dle konkrétních potřeb.

Tarifikace je způsob, jakým poskytovatel služeb (mobilní operátor) účtuje provolané minuty. Existuje několik variant – placení za každou započatou minutu, placení za každých započatých 30 vteřin po první minutě, placení za první minutu a pak po vteřinách a nakonec placení opravdu jen toho, co provoláte – dle vteřin. Výhodnost těchto variant se zvyšuje v pořadí, v jakém jsme je zmínili. Jakou možnost zvolil Vodafone?

Vodafone dle informací na svých stránkách účtuje u všech tarifů i předplacených karet po celých minutách. Jde tedy o první, nejméně výhodnou variantu. Ve chvíli, kdy provoláte např. minutu a 1 vteřinu, tak již platíte za 2 minuty – stejně jako kdybyste provolali 1 minutu a 59 vteřin.

Prodejci dokáží naslibovat hodně. Velice lákavou nabídkou jsou hlavně tarify s neomezenými daty. Jak je to v případě Vodafone – opravdu jejich tarif Neomezený data nemá žádné limity?

Vodafone nabízí tři druhy tarifů s neomezenými daty, voláním a SMS. Svému slibu opravdu dostál, u každého z nich nejsou žádné horní limity. Jediný rozdíl je v rychlosti dat. Čím dražší tarif, tím rychlejší data získáte.

Vodafone využívá 4G LTE a 5G síť. 4G LTE internet má pokrytí již pro 99 % obyvatel, 5G se postupně rozrůstá kolem velkých měst. V těch nejméně dostupných místech se dostanete alespoň na 2G. Rychlost internetu může být také ovlivněna tarifem, který zvolíte – některé ji mají omezenou, některé využívají maximální a neomezené rychlosti.

Opravdu neomezený tarif s pomalejším internetem. 

Pokud víte, že na mobilu trávíte hodně času a hledáte tarif, který má neomezené volání, SMS zprávy i data, pak by vás mohl zaujmout Neomezený Basic. První z řady tří neomezených tarifů kromě již zmíněných parametrů nabízí také slevu 2 000 Kč na telefon. Čím se liší oproti dvěma dalším neomezeným tarifům? Má nejpomalejší data, konkrétně 2 Mb za sekundu. Pokud to pro vás není problém, pak bude Basic ideální volbou, protože je také nejlevnější – zaplatíte 599 Kč měsíčně. Zajímavým zpestřením je možnost 3x si vyzkoušet 5G rychlost (vždy na dobu 24 hodin).

Cena599 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Dataneomezeně
Rychlost internetu2 Mb/s

VÝHODY

NEVÝHODY

Tarif pro náročné – neomezeně a rychle. 

Stejně jako Neomezený Basic, i Neomezený Premium nabízí základní služby bez jakýchkoliv limitů. To znamená neomezené volání, SMS i objem dat. Tento tarif vás vyjde na 1 199 Kč měsíčně. Proč tedy investovat o tolik víc, když Basic nabízí téměř to samé?

Protože Premium 5G vás nebude nijak omezovat v rychlosti internetu. Můžete sledovat filmy, hrát videohry, volat,… Pokud od svých dat potřebujete maximální výkon, pak se vyplatí Premium varianta. Jako příjemný bonus pak můžete využít slevu 4 000 Kč na nový mobilní telefon.

Cena1 199 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Dataneomezeně
Rychlost internetuneomezeně

VÝHODY

NEVÝHODY

Tarif ideální pro mladé lidi a studenty, kteří tráví čas na sociálních sítích. 

Tento tarif je ideální pro studenty a teenagery. Samozřejmostí je neomezené volání a SMS v ČR a EU. K tomu získáte 15 GB dat. Zajímavý je pak Vodafone Social Pass v ceně tohoto tarifu. Co si pod ním představit? Pro obecné brozdání na internetu máte zmíněný omezený objem dat. V případě sociálních sítí (Instagram, Facebook, Twitter, Snapchat a Pinterest) toto omezení ale neplatí. Na těch můžete trávit svůj čas bez jakýchkoliv limitů.

Zařízení tohoto tarifu je velice snadné, není k němu vázána žádná smlouva, studentům stačí k prokázání nároku jen ISIC průkaz.

Tarif stojí 499 Kč měsíčně, můžete si ale připlatit a za 599 Kč měsíčně mít data zcela neomezená.

Cena499 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data15 GB + neomezené sociální sítě
Rychlost internetuneuvedeno

VÝHODY

NEVÝHODY

Zlatá střední cesta pro podnikatele.

Vodafone nabízí pro podnikatele tři různé typy tarifů. Varianta Neomezený Business Super je tou prostřední a je tak kompromisem mezi kvalitou a cenou (levnější je Basic, dražší je Premium 5G). Co se tedy konkrétně v tomto balení skrývá?

Díky tomuto tarifu získáte neomezené volání a SMS, přednostní zákaznickou péči, slevu až 3 000 Kč na nové zařízení, Roaming EU v ceně a zabezpečení telefonu CYBERWALL. To vše má i Basic, Super ale ještě navíc nabízí 300 minut volání do zemí Business zóny a má rychlejší internet (10 Mb/s). To bohatě stačí na pracovní videohovory, běžné stahování i přehrávání videí. V případě potřeby navíc můžete na dobu 24 hodin 7x vyzkoušet 5G rychlost.

Tento tarif vás vyjde na 899 Kč měsíčně.

Cena599 Kč
Voláníneomezeně + 300 min volání do zemí Business zóny
SMSneomezeně
Dataneomezeně
Rychlost internetu10 Mb/s

VÝHODY

NEVÝHODY

Ideální pro ty, kdo toho moc neprovolají.

Pokud víte, že svůj mobil příliš nevyužíváte, ale chcete být pro jistotu na příjmu, pak by vás mohl zaujmout tarif Start 130. Je velice jednoduchý – nabízí 130 minut volání v ČR a 1 GB dat. Poslání SMS stojí 1,51 Kč, MMS 4,54 Kč. Pokud byste překročili zmíněný objem minut na volání, pak za každou další minutu zaplatíte 3,49 Kč.

Tento jednoduchý balíček vás bude stát 299 měsíčně a je ideální pro nenáročné osoby, které s mobilem pracují jen zřídka.

Cena299 Kč
Volání

130 minut do všech sítí,

po vyčerpání 3,49 Kč/min

SMS1,51 Kč/SMS
Data1 GB
Rychlost internetuneuvedeno

VÝHODY

NEVÝHODY

Zlatá střední cesta v rámci neomezených tarifů.

Kromě nejlevnějšího Neomezeného Basic a nejdražšího Neomezeného Premium 5G je tu ještě třetí, prostřední varianta. Neomezený Super nabízí kompromis mezi cenou a rychlostí internetu. Jako všechny ostatní neomezené tarify, i tento nabízí neomezené volání, SMS i data.

Rychlost internetu 10 Mb/s už postačí pro běžné používání. K tomu obdržíte roaming v EU v ceně, bonus na nový mobil 2 000 Kč a možnost 3x zrychlit na 5G po dobu 24 hodin.
Za to vše zaplatíte 799 Kč měsíčně.

Cena799 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Dataneomezeně
Rychlost internetu10 Mb/s

VÝHODY

NEVÝHODY

Výhodný tarif pro občasné volání a základní využívání dat. 

Tento tarif je ideální, pokud nemáte příliš velké nároky a víte, že mobil využíváte jen zřídka. Přitom však stále chcete zůstat ve spojení s vašimi nejbližšími. Za 399 Kč získáte 250 minut k provolání do všech sítí (po vyčerpání limitu platíte 3,49 Kč za minutu). K tomu pak 1 GB dat, který vystačí pro základní a ne příliš časté využívání. SMS stojí 1,51 Kč, MMS 4,54 Kč. EU roaming je v ceně.

Cena399 Kč
Volání

250 minut do všech sítí,

po vyčerpání 3,49 Kč/min

SMS1,51 Kč/SMS
Data1 GB
Rychlost internetuneuvedeno

VÝHODY

NEVÝHODY

Ideální pro časté telefonování a komunikaci, s rozumným objemem dat. 

Neomezené volání, SMS do všech sítí a 4 GB dat k využití – to je základem tohoto tarifu v ceně 599 Kč. K tomu dostanete 2 000 Kč slevu na nové zařízení a roaming v EU. Tento tarif je ideální pro všechny, kdo mobil využívají frekventovaně, ale nepotřebují obří objem dat.
S ohledem na obsah tohoto tarifu oceníte hlavně výhodou cenu.

Cena599 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data4 GB
Rychlost internetuneuvedeno

VÝHODY

NEVÝHODY

5+1 důvodů, proč si (ne)vybrat operátora Vodafone

Mobilních operátorů je na trhu více. Proč tedy zvolit, případně ale i nezvolit právě Vodafone? Sepsali jsme několik stručných důvodů.

5 důvodů, proč vybrat Vodafone

1) Neomezené je opravdu neomezené

Jestliže u Vodafone zvolíte jeden z neomezených tarifů, tak se nemusíte bát žádných háčků a skrytých limitů. Opravdu získáte neomezené volání, SMS i data. Jediné omezení, na které můžete narazit, je rychlost internetu, a to jen v případě, že zvolíte levnější varianty neomezených tarifů.

2) Dostatečný výběr tarifů

Ať už máte jakékoliv požadavky, Vodafone má dostatek specificky zaměřených tarifů. Takže si jistě vyberete ten, který sedí vašim zvykům a nárokům. Pro studenty jsou připraveny tarify s neomezenými daty pro sociální sítě, pro podnikatele výhodné tarify se zabezpečením a prioritizací v zákaznické péči, pro méně nadšené telefonisty budou ideální jednoduché tarify s předplaceným konkrétním počtem minut.

3) Přehlednost

Není nic horšího, než když se do nabídky různých variant zamotáte natolik, že vlastně nechápete, co jste si koupili. Vodafone má na svých stránkách tarify velice přehledné a transparentní, v několika málo bodech se přesně dozvíte, co kupujete a pro koho je daný produkt nejvhodnější. A pokud byste si přeci jen nebyli jistí, vždy můžete kontaktovat podporu.

4) Ověřený poskytovatel

Vodafone je na trhu již dostatečně dlouho na to, aby si vybudoval stabilitu a spokojenou zákaznickou základnu. Nemusíte se tedy obávat přílišné nespolehlivosti. Vyjímky se najdou vždy, ale obecně jsou zákazníci se službami spokojení.

5) Rychlý internet

Vodafone má skvělé pokrytí sítí a neustále pracuje na jejím rozšíření a zlepšení. Nemusíte se tedy obávat ztráty signálu. V okolí velkých měst (v případě odpovídajícího tarifu) můžete využívat 5G síť, ve zbytku republiky pak Vodafone nabízí 99% pokrytí 4G sítí.


1 důvod, proč nevybrat Vodafone

Nevýhodná tarifikace

Pokud si nezvolíte neomezené volání, pak musíte počítat s nejméně výhodným přístupem k tarifikaci. Zaplatíte totiž za každou započatou minutu volání, což je nejhorší varianta ze čtyř možných přístupů – jak jsme popsali výše v samostatném odstavci.

Často kladené otázky

Vodafone využívá přehlednou aplikaci Můj Vodafone. Je přístupná skrze mobilní aplikaci i skrze webové stránky a naleznete v ní přehledně veškeré využívané služby, vyúčtování i další podrobnosti. Skrze můj Vodafone můžete využívané služby nakupovat, upravovat či rušit. Přihlášení je jednoduché – po registraci stačí např. email a heslo.

Máte hned několik možností – online kartou, inkasem, skrze aplikaci Můj Vodafone a přes bankomat. Do zmíněné aplikace vám také chodí každoměsíční vyúčtování, takže máte přehled o svých výdajích.

Vše zvládnete bez problémů online – s pomocí telefonu a počítače si služby objednáte i potvrdíte. Nikam tedy chodit nemusíte, papírování je naprosté minimum.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – nadšenec do zjednodušování světa tarifů

Podobné články

Napsat komentář

4.8/5 - (17 votes)