SROVNÁNÍ: 8 nejlepších O2 tarifů 2024 - recenze, diskuze


Výběr redakce

Nejlevnější varianta neomezeného tarifu. 

 Cena: 899 Kč


S rychlostí internetu 20 Mb/s

Neomezený tarif pro trochu náročnější zákazníky.

 Cena: 1099 Kč


Neomezené volání s 3 GB da

Ideální pro vášnivé telefonisty méně náročné na data. 

 Cena: 549 Kč


TOP pro mladé

Neomezený tarif pro mladé. 


 Cena: 699 Kč
O2 Tarify

Bez mobilu – a tím pádem i bez mobilního tarifu – dnes již dokáže fungovat málokdo. Vždyť s pomocí mobilu a dat jsme ve spojení se svými blízkými, nakupujeme jízdenky, řešíme bankovnictví, používáme mapy, a nebo s ním zkrátka a dobře trávíme svůj volný čas. 

Výběr správného tarifu vám může tyto aktivity nejen zpříjemnit a usnadnit, ale může mít také velký vliv na vaši peněženku. V tomto článku vám proto pomůžeme zorientovat se v nabídce telefonního operátora O2. Jaká je O2 jako společnost? Pro koho je nejvýhodnější, jaké tarify nabízí a pro koho se (ne)vyplatí? Na to vše dostanete v tomto článku přehledné odpovědi. 

Společnost O2 patří do mezinárodní investiční skupiny PPF (PPF vznikla v ČR a zabývá se celou řadou odvětví – od finančnictví přes nemovitosti a strojírenství až právě po telekomunikaci). O2 jako taková vznikla v polovině roku 2006, ale její základy můžeme hledat už v roce 1993 – tehdy ještě pod názvem Eurotel a Telecom. Současná podoba společnosti vznikla právě sloučením těchto dvou.

V současnosti O2 nabízí služby volání, internetu, ale i televize. Má speciální služby pro podnikatele a firmy, stejně tak jako širokou nabídku pro soukromé osoby. Vedle toho pak také provozuje startup akcelerátor a vlastní nadaci pro podporu mladých lidí a dětí.

Každý má od svého operátora a od mobilu v ruce trochu jiná očekávání. Pro někoho představuje mobilní telefon jen jednoduchý nástroj pro volání svým nejbližším. Jiný v něm má celé živobytí a tráví na něm i hodiny denně. A pro každého se tak hodí úplně jiný tarif. Jaké tarify nabízí O2?

  • Neomezené balíčky – Velice populární varianta pro ty, kdo jsou neustále online. O2 nabízí hned několik variant tarifů s neomezeným voláním, SMS i daty. Proč je neomezených tarifů více? Liší se totiž hlavně v ceně a rychlosti internetu.
  • Neomezené volání – Trochu skromnější varianta, ve které ale stále dostanete širokou škálu služeb. U těchto tarifů se můžete spolehnout na neomezené volání a SMS, ale už si musíte hlídat spotřebovaný objem dat. V této kategorii tak logicky platí, že čím dražší tarif, tím větší objem dat.
  • Tarify pro mladé – Pokud hledáte tarif pro své dítě, případně je vám méně než 26 let, pak můžete využít zvýhodněnou nabídku pro mladé a studenty. A to aniž byste museli studium prokázat průkazem – jedinou podmínkou je věk. Jednotlivé tarify v této kategorii se pak liší dle objemu dat a volání.
  • Volání z domova – Speciální tarify pro neomezené volání pro pevnou linku.
  • Předplacené karty – Předplacená karta k ničemu nezavazuje a umožňuje mít přehled nad svými útratami. Opět můžete volit kartu s konkrétním objemem volání a dat, nebo neomezené volání.

Tarifikací se rozumí přístup operátora k účtování – tarifikování – minut, které skrze svůj mobilní telefon provoláte. Každý operátor má tarifikaci nastavenou jinak, což může výrazně ovlivnit, kolik ve finále zaplatíte. Rozhodně se proto vyplatí vědět, s čím máte počítat. Nejčastěji se setkáte s těmito variantami:

  • 60+60 – Platíte za každou započatou minutu. Je úplně jedno, zda jste svůj hovor ukončili s časem 2 minuty 1 vteřina, nebo 2 minuty 59 vteřin. V obou případech už jste “načali” třetí minutu a zaplatíte tedy za tři minuty. Tato varianta je vůči vám nejméně spravedlivá, ale vyskytuje se poměrně často.
  • 60+30 – Trochu férovější model, kdy platíte první minutu klasicky a další poplatky se počítají za každou započatou půlminutu.
  • 60+1 – První minutu zaplatíte standardně a vždy, pak už je ale počítání férové a záleží na konkrétních vteřinách, které provoláte.
  • 1+1 – Varianta, která nejvěrněji odrazuje skutečnost – už od začátku zkrátka platíte přesně dle vteřin, které provoláte.

O2 ve svých materiálech uvádí následující:”V rámci ČR se účtuje vždy celá sazba za započatou první minutu odchozího volání a dále polovina sazby za každých započatých 30 sekund (60+30). Stejně se počítá i spotřeba volných jednotek”

O2 pracuje s různými rychlostmi dat také podle toho, jaký tarif zvolíte. Můžete mít tedy tarif s rychlostí 10 Mb/s a stejně tak můžete zvolit dražší variantu a užívat si extra rychlou odezvu 5G sítě.

Na druhou stranu, ani zakoupení 5G tarifu vám nepomůže, pokud žijete někde mimo centrum. 5G síť má totiž aktuálně pokrytí jen v okolí Prahy a poté u Oloumouce a Zlína. Se sítí 4G už je to lepší, tam už se můžete spolehnout na pokrytí v podstatě po celé ČR. A na těch pár konkrétních místech, kde ani 4G nechytíte, tam bude vždy alespoň 2G.

5G síť je poměrně velkou novinkou, takže je dobré mapu pokrytí na stránkách O2 sledovat – jistě se brzy rozšíří.

V dnešní době je důležité dávat si pozor na různé háčky, na nenápadné hvězdičky na konci lákavých nabídek, na drobné a nečitelné písmo někde ve spodku obrazovky. Ze skvělého a výhodného obchodu se totiž může snadno stát poměrně nákladný omyl. Jak je to tedy s neomezenými tarify od O2? Opravdu operátor poskytne to, co slibuje?

Ano, v případě neomezených tarifů se opravdu nemusíte bát jakýchkoliv limitů. Můžete zvolit buď variantu s neomezeným voláním a SMS, a nebo rovnou tarif, který má neomezeně i data. V takovém případě můžete volat, psát a surfovat na internetu, aniž by vám přišly nějaké další poplatky, případně aniž byste najednou vyčerpali svůj limit a nemohli pokračovat. Jediné MMS a volání do zahraničí jsou zpoplatněny.

Co se u jednotlivých neomezených tarifů liší, to je hlavně rychlost dat a právě objem dat a volání pro komunikaci v zahraničí – podle těchto dvou faktorů se tak můžete rozhodnout pro konkrétní variantu neomezeného tarifu.

Jak již bylo řečeno, O2 už začíná rozšiřovat i pokrytí 5G sítí. Než bude zcela běžnou, můžete se spolehnout na 4G s velcie dobrým pokrytím, případně na 2G, která je opravdu všude. Varianta sítě, kterou bude váš mobil využívat, nezávisí jen na dostupnosti sítě, ale také na tarifu, který zvolíte.

Nejlevnější varianta neomezeného tarifu. 

Pokud víte, že svůj mobil využíváte denně a nechcete se strachovat, kdy překročíte jaký limit a omezení, pak by vás mohl zaujmout tarif Neo Modrý. Jde o nejlevnější variantu neomezeného tarifu, počítat proto můžete s neomezenými daty, voláním i SMS. Neomezené volání platí i pro roaming v zóně EU.

Jak již bylo řečeno – jedná se o nejlevnější z možností. Tento tarif vás vyjde na 899 Kč za měsíc. Nízká cena souvisí s pomalejším internetem – fungovat bude v rychlosti 10 Mb/s. To postačí pro běžné a nenáročné aplikace (messenger, email, navigace, běžné sledování videí).

Cena899 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Dataneomezeně
Štítek 

VÝHODY

NEVÝHODY

Neomezený tarif pro trochu náročnější zákazníky.

Neo Bronzový je druhou variantou z řady neomezených tarifů – hned po Neo Modrý. I u něj tedy můžete počítat s neomezenými SMS, neomezeným voláním a neomezenými daty. Neomezené je i volání a SMS v roamingu v zóně EU.

Tarif Neo Bronzový je o něco dražší než Neo Modrý – vyjde vás na 1 099 Kč měsíčně. V čem se tedy liší a co nabízí navíc? Zvyšuje rychlost dat na 20 Mb/s. Díky této rychlosti už ke klasickým aplikacím (messenger, mapy, fotky,…) můžete přidat také HD kvalitu videohovorů, online hry, streamování či práci s cloudem.

Cena1 099 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Dataneomezeně
ŠtítekRychlost Max 5G

VÝHODY

NEVÝHODY

Ideální pro vášnivé telefonisty méně náročné na data. 

Zaujaly vás možnosti neomezených tarifů, ale zároveň víte, že zas tak moc dat nepotřebujete? Pak možná hledáte Free+ tarif. V tomto balíčku dostanete neomezené volání i zprávy (včetně roamingu v zóně EU) a k tomu základní objem dat – konkrétně 3 GB. Při jejich vyčerpání je můžete doplnit buď online nebo s pomocí SMS.

Tento tarif vás vyjde na 549 Kč na měsíc – jedná se o nejlevnější variantu Free+ tarifu. Má proto logicky nejmenší objem dat.

Cena549 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data3 GB
Štítek 

VÝHODY

NEVÝHODY

Neomezený tarif pro mladé. 

Tarify You jsou ideální pro mladé lidi a studenty. Jsou bez závazků, k jejich objednání není třeba žádný studentský průkaz – stačí doklad s tím, že vám je do 26 let. V případě You Neo získáte neomezená volání, neomezené SMS i neomezená data. Nic vás tedy nebude při používání mobilu limitovat.

Tarif vás vyjde na 749 Kč na měsíc, data dosahují rychlosti 10 mb za sekundu. Neomezené limity platí i kdekoliv v zóně EU.

Cena699 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Dataneomezeně
Štítekpro studenty

VÝHODY

NEVÝHODY

Neomezená komunikace a velký objem dat. 

S tarifem Free+ Bronzový získáte neomezené volání a zprávy, a to jak v ČR, tak i v roamingu v zóně EU. K tomu pak připočtěte rozumný balíček dat, konkrétně 10 GB. To už vystačí většině běžných uživatelů, kteří potřebují psát, používat mapy, stahovat obrázky nebo surfovat na internetu.

Tento tarif vychází na 699 Kč za měsíc, zmíněná data dosahují rychlosti až 5G. V rámci tarifů Free+ jde o druhou ze čtyř variant, pokud je srovnáme od nejlevnější po nejdražší. Cena odpovídá objemu dat.

Cena699 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data10 GB
Štítekrychlost Max 5G

VÝHODY

NEVÝHODY

Tarif výhodný pro mladé, s velkým objemem dat. 

Pro děti, teenagery a studenty ve věku od 6 do 26 se vyplatí tarify You. Mají výhodnější cenu, jsou bez závazků a k jejich objednání není třeba mít studentský průkaz – jediné omezení je opravdu jen věk.

V případě balíčku You 20 GB máte neomezené volání a SMS do všech sítí a k tomu slušný objem 20 Gb dat k brouzdání po internetu – a to v rychlosti Max 5G. To vše vychází na 549 Kč za měsíc.

Cena549 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data20 GB
Štítekpro studenty

VÝHODY

NEVÝHODY

Tarif z řady Free+ pro ty nejnáročnější. 

Zaujalo vás neomezené volání a SMS? Přesně to totiž nabízí tarify Free+. Samozřejmostí je neomezené volání také v roamingu v zóně EU. Nemusíte se tak bát vyčerpání žádného limitu při komunikování s vašimi blízkými.

Vedle volání a SMS jsou ale samozřejmě důležitá také data. V tomto případě vám jejich nedostatek opravdu nehrozí – máte jich celých 60 GB, a to až s rychlostí 5G. To vše vás vyjde na 1 299 Kč měsíčně, je to tedy nejdražší varianta z Free+ tarifů.

Cena1 299 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data60 GB
Štítekrychlost Max 5G

VÝHODY

NEVÝHODY

Neomezené volání a SMS a kompromis mezi cenou a objemem dat. 

Poslední varianta Free+ tarifu. Jedná se o takový kompromis mezi cenou a objemem dat. Jako každý Free+ tarif, i tento balíček služeb nabízí neomezené volání a SMS, a to včetně roamingu v zóně EU. K tomu přidejte dobrých 20 GB dat s rychlostí až Max 5G.

Tento tarif vychází na 899 Kč za měsíc a jelikož jde o zlatou střední cestu, tak je velice oblíbenou volbou zákazníků O2.

Cena899 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data20 GB
Štítekrychlost Max 5G

VÝHODY

NEVÝHODY

6+1 důvodů, proč si (ne)vybrat operátora O2

V jednotlivých tarifech od O2 již máme přehled. Proč ale vlastně vybírat (nebo nevybírat) právě u tohoto operátora?

6 důvodů, proč vybrat O2

1) Neomezené je opravdu neomezené

U O2 se můžete spolehnout na to, že pokud sáhnete po neomezeném tarifu, tak vás opravdu nezaskočí skryté limity a poplatky. V ceně neomezených tarifů je dokonce i romaing v zóně EU, což není samozřejmostí. Jediný limit, dle kterého se pak neomezené tarify odlišují cenově, je rychlost internetu.

2) Dostatečný výběr tarifů

Pro běžného uživatele jistě není problém si z nabídky operátora O2 vybrat tu správnou variantu. Nemusíte nutně sahat po tarifech neomezených, které bývají dražší. Můžete si třeba jen předplatit kartu. A pro studenty jsou připraveny ještě výhodnější tarify.

3) Přehlednost

V nabídce O2 se neztratíte, objednání jednotlivých tarifů je velice snadné a intuitivní. Služby můžete různě kombinovat. Pro zjednodušení papírování a placení si u O2 můžete sjednat rovnou i klasický internet či O2 TV.

4) Ověřený poskytovatel

O2 má za sebou již dlouhá léta fungování na to, aby se stal stabilním mobilním operátorem. Má dostatečné pokrytí sítě, celou řadu poboček a na internetu vždy najdete dostatek zkušeností zákazníků, které vám při rozhodování pomohou.

5) Rychlý internet

V České republice bude síť od O2 stabilní, na jejich stránkách si koneckonců můžete mapu pokrytí sami zobrazit a zkontrolovat. 5G síť se teprve rozrůstat začíná, ale 4G už pokrývá v podstatě celou zemi. Nemusíte se tak obávat časté ztráty signálu a nefunkčních dat.

6) Tarify pro mladé

Pokud je vám mezi 6 a 26, případně sháníte tarif pro vaše dítě, které do tohoto rozmezí spadá, pak oceníte nabídku tarifů pro mladé, která není nijak limitována na karty či doklady o studiu. Jsou zcela bez závazků a jediné pravidlo je opravdu jen věk.


Důvod, proč si nevybrat O2: 5G síť

V tuto chvíli je pokrytí 5G sítí trochu slabší než u konkurence. To je ale spíše otázka času a brzy bude situace jistě lepší.

Často kladené otázky

Vedle mobilních tarifů si u O2 můžete zjednat také internet, či využít službu O2 TV – ta umožňuje přetáčení vysílání dopředu i dozadu, nahrávání záznamů nebo třeba sledování více přenosů současně (hodí se hlavně pro sportovní zápasy).

Ceny tarifů se hodně liší – od pár stovek po něco málo přes tisícovku měsíčně. Záleží, co od tarifu očekáváte. Obecně vzato se ale ceny pohybují na stejné úrovni jako konkurence.

S pomocí aplikace nebo webového rozhraní Moje O2 se snadno dostanete k přehledu všech využívaných služeb. Zde můžete nakupovat další služby, spravovat vyúčtování, kontrolovat aktuální stav a spotřebu dat a sledovat aktuální nabídky.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – nadšenec do zjednodušování světa tarifů

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)