TEST 8+ nejlepších tarifů pro seniory 2024 – srovnání, recenze

Shrnutí: Pokud vybíráte tarif pro seniora, je důležité oprostit se od předsudků, které někdy ukazují i samotní operátoři. Některé tarify tak nezahrnují žádná data, řada seniorů je ale aktivně využívá. Dobře tak zvažte všechny potřeby. Ceny tarifů pro seniory se pohybují v příznivé rovině, tak by se snaha o co největší ušetření nemusela úplně vyplatit. Zde jsou mé tipy:

 • Za výběr redakce jsem označila Tarif do Mobilu od Vodafone, který je zlatou střední cestou téměř pro každého.
 • Pro ty, co ocení volné minuty na volání, je tu NejMobil 500.
 • Ringo 400 potěší nízkou cenou ty, co pouze telefonují.
 • Pro nenáročné je tu NejMobil 250

A o čem ještě píšu? Představím vám i další zajímavé tarify pro seniory, vysvětlím základní pojmy a přidám užitečné tipy k výběru toho nejlepšího. 


Výběr redakce

Tarif do mobilu (60+)

Kdy vybrat Tarif do mobilu (60+)?

Pokud hledáte tarif známého operátora a nemáte žádné specifické požadavky, případně rádi píšete SMS, pak vás Vodafone díky své univerzálnosti nezklame.

Orientační cena: 300 Kč


I na videohovory

NejMobil 500

Kdy vybrat NejMobil 500?

Jestliže rádi a dlouze telefonujete, díky spoustě volných minut i příznivé ceně volání po jejich vyčerpání pro vás tento tarif bude trefou do černého.

Orientační cena: 400 Kč


Když jen voláte

Ringo 400

Kdy vybrat Ringo 400?

Hledáte co nejlevnější tarif a nepotřebujete nic než volání? Pak jste našli ten optimální.

Orientační cena: 250 Kč


Za hubičku

NejMobil 250

Kdy vybrat NejMobil 250?

Pokud hledáte cenově co nejpříznivější tarif, se kterým dostanete trochu dat i volných minut, a vystačíte si s málem, zkuste NejMobil 250.

Orientační cena: 240 Kč
Tarify Pro Seniory

Doba, kdy senioři používali pouze pevné telefonní linky, je dávno pryč. Mobilní telefon ulehčí seniorovi kontakt s rodinou nebo umožní zavolat pomoc v případě náhlých zdravotních problémů, kdy není po ruce pevná linka. Jelikož mají senioři obvykle specifické nároky na tarif, a často také omezenější rozpočet, existují tarify pro seniory, které odpovídají jejich potřebám.

Tarify pro seniory se obvykle nabízejí osobám starším 60 let. Nemusí to tak ale být vždy. Zároveň platí, že tarif pro seniora automaticky neznamená, že je pro seniora vhodný. Každý má své specifické potřeby a být ve vyšším věku nerovná se být zaostalý za technologiemi – což operátoři ve svých balíčcích pro seniory často podceňují a nabízejí pouze malý či dokonce žádný objem dat. Vždy tedy studujte podrobně podmínky, zohledněte individuální potřeby a podívejte se i na jiné nabídky.

Jak už jsem zmínila výše, může spousta seniorů potřebovat mobilní data, například pokud je rodina daleko a pro komunikaci se využívají videohovory. Spotřeba dat je ovlivněná řadou faktorů, pro základní orientaci ale můžeme uživatele rozdělit do 4 kategorií:

 • Sváteční uživatel, spotřeba 500 MB – 1 GB: Občas si přečte zprávy, vyhledá něco v mapách, odpoví na mail nebo na zprávu přes Facebook. Neprohlíží videa na Youtube, netráví hodiny na Instagramu ani nehraje hry.
 • Středně náročný uživatel, spotřeba 3 – 5 GB: Používá Facebook a Instagram, občas sleduje videa na Youtube, telefon využívá k navigaci nebo si volá s rodinou přes videohovory.
 • Pokročilý uživatel, spotřeba 10 GB a více: Má časté a dlouhé videohovory s rodinou, aktivně používá sociální sítě, stahuje nebo on-line sleduje filmy a poslouchá hudbu, telefon mu při častých cestách autem slouží k navigaci.
 • Náročný uživatel, neomezená data: Chce využívat naplno všechny aplikace, sledovat a stahovat filmy či poslouchat hudbu a nechce být limitován množstvím dat.

Recenze nejlepších tarifů pro seniory

Abych vám trochu usnadnila rozhodování, dala jsem dohromady ty nejoblíbenější tarify pro seniory na trhu. 

 1. Tarif do mobilu (60+)
 2. NejMobil 500
 3. Ringo 400
 4. NejMobil 250
 5. Upovídaná Lama
 6. Ringo Neo
 7. Malá Lama
 8. 3 GB Plus

1) Vodafone Tarif do mobilu (60+)

Univerzální nabídka pro ty, kteří dávají přednost klasickým SMS

Kdy zvažovat Vodafone Tarif do mobilu (60+)?

Pokud hledáte tarif známého operátora a nemáte žádné specifické požadavky, případně rádi píšete SMS, pak vás Vodafone díky své univerzálnosti nezklame.

Jestliže ale hodně provoláte, raději zvolte cenově příznivější tarif NejMobil 500

Proč jsem vybrala Vodafone Tarif do mobilu (60+)?

Protože tato nabídka známého operátora je vyhrazena osobám nad 60 let a bude vyhovovat nejvíce těm, kteří dávají přednost klasickým SMS, v jejichž množství se nechtějí omezovat. V ceně balíčku jsou také 3 GB dat, která jsou dostatečná pro méně až středně náročné uživatele. V případě vyšší spotřeby je možné data dokoupit, pokud by však docházelo k častějšímu přečerpání, bylo by na místě zvážit změnu na tarif s vyšším nebo neomezeným objemem dat.

K balíčku je možné získat slevu 500 Kč na základní tlačítkový telefon Nokia 225 4G, slevu 52 % na měsíční platbu za mobilní připojení 4 GB společně pořízením tabletu Vodafone Tab N8 nebo slevu 25 % na balíček neomezeného volání v síti operátora.

Uživatelské recenze Vodafone

Při rozhodování může hrát roli i hodnocení samotného operátora, kterého jsem se vydala „proklepnout“ na tarifomat.cz nebo cenyvolani.cz. Podle referencí zákazníků můžete u Vodafonu očekávat přívětivou zákaznickou podporu, hojně oceňují i ceny tohoto operátora a také jeho aplikaci, kde svůj účet můžete spravovat. Spousta klientů už služeb tohoto operátora využívá roky, což jej také staví do dobrého světla.

Výtky nejčastěji padají na pokrytí, které je ve srovnání s konkurencí horší. 

Volání250 minut do všech sítí
Volání po vyčerpání limitu3,50 Kč/minuta
SMSNeomezené do všech sítí
Data3 GB
Data po vyčerpání limitu2 GB/149 Kč
OperátorVodafone

Orientační cena: 300 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

2) Nej.cz NejMobil 500

Balíček pro ty, kteří si rádi a bez omezení popovídají

Kdy zvažovat tarif Nej.cz NejMobil 500?

Jestliže rádi a dlouze telefonujete, díky spoustě volných minut i příznivé ceně volání po jejich vyčerpání pro vás tento tarif bude trefou do černého.

Volných minut je tu ale opravdu hodně, a pokud je nevyužijete, za zvážení stojí i o něco levnější Vodafone Tarif do mobilu (60+)

Proč jsem vybrala tarif Nej.cz NejMobil 500?

Protože virtuální mobilní operátor Nej.cz, jež na českém trhu působí již 10 let, potěší zejména ty, kteří si dlouze a často volají s přáteli nebo rodinou. Dlouhým hovorům nahrává 500 volných minut do všech sítí, nízká cena za minuty nad rámec limitu a neomezené volání v síti Nej.

Navíc v ceně tarifu dostanete slušných 4 GB dat, díky kterým se můžete s blízkými spojit i přes videohovory, používat sociální sítě nebo občas shlédnout video na Youtube.
Při objednávce je nutné počítat se zaplacením vratné zálohy ve výši dvou měsíčních plateb, tzn. 778 Kč. Novou SIM kartu si můžete vyzvednout zdarma na prodejně nebo nechat poslat poštou (za 100 Kč).

Uživatelské recenze Nej.cz

Když jsem procházela recenze Nej.cz na diskuzích na tarifomat.cz nebo firmy.cz, zjistila jsem, že operátoři nepatří mezi nejoblíbenější společnosti a žádný z nich nevyniká zrovna skvostnými referencemi. Na tuto společnost jsem jich navíc našla poměrně málo, alespoň těch, co se týkají přímo tarifů. A řada jich je negativních, převážně si lidé stěžují na chování pracovníků zákaznické podpory a také slabší pokrytí. Ovšem najdou se i spokojení klienti a byla by škoda společnost odepisovat na základě několika recenzí. 

Volání500 minut do všech sítí, v síti Nej neomezeně
Volání po vyčerpání limitu0,80 Kč/minuta
SMS50
SMS po vyčerpání limitu0,80 Kč/SMS
Data4 GB
Data po vyčerpání limitu2 GB/209 Kč
OperátorNej.cz

Orientační cena: 400 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

3) GoMobil Ringo 400

Pro ty, kteří nevyužívají internet v telefonu

Kdy zvažovat tarif GoMobil Ringo 400?

Hledáte co nejlevnější tarif a nepotřebujete nic než volání? Pak jste našli ten optimální.

Nečekejte ale ani data, ani volné SMS. Pokud by se vám hodilo od každého trochu, zkuste třeba jen o něco málo dražší tarif od Vodafonu nebo variantu NejMobil 250 od Nej.cz

Proč jsem vybrala tarif GoMobil Ringo 400?

Protože tarif Ringo 400 bude vyhovovat těm, kteří pouze volají a sociální sítě, sledování filmů, videohovory nebo posílání SMS jim nic neříkají a jako prioritu mají jednoduchý a srozumitelný tarif.

Pokud byste data přeci jen chtěli, je možné si k balíčku nakonfigurovat jejich množství dle vašich potřeb, a to od 2 GB, se kterými je tarif o 125 Kč dražší (celkem 375 Kč) až po 21 GB, se kterými za tarif zaplatíte o 585 Kč víc (celkem 835 Kč). Data je možné dokupovat také jednorázově.

Nabízený tarif nepatří mezi špičku v mém výběru, parametry tarifu však vyrovnávají jeho další výhody – nejste vázáni dlouhou smlouvou, výpovědní lhůta je pouze jeden měsíc a tarif můžete každý měsíc změnit.

Uživatelské recenze GoMobil

Jak jsem psala, operátoři se zrovna skvělým referencím zákazníků netěší. Jak jsem ale zjistila na tarifomat.cz nebo emimino.cz, GoMobil si až tak špatně nevede. Lidé si libují, že s jejich tarify ušetřili, oceňují přehlednost nabídky a chválí si i fungování v zahraničí. Někteří uvádějí, že společnost neustále svoje služby zlepšuje, a jsou s ní spokojení dlouhé roky.

Najde se ale pár stížností na zákaznickou podporu, což ovšem není nic neobvyklého. 

Volání400 minut do všech sítí
Volání po vyčerpání limitu1,50 Kč/minuta
SMS0
SMS po vyčerpání limitu1,30 Kč/SMS
Data0 GB
Data k dokoupeníod 2 GB/125 Kč
OperátorGoMobil

Orientační cena: 250 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

4) Nej.cz NejMobil 250

Cenově příznivá nabídka pro nenáročné uživatele 

Kdy zvažovat tarif Nej.cz NejMobil 250?

Pokud hledáte cenově co nejpříznivější tarif, se kterým dostanete trochu dat i volných minut, a vystačíte si s málem, zkuste NejMobil 250.

Jestliže by vám ale chyběly volné SMS, můžete si jen pár korun připlatit a mít o něco „nabušenější“ tarif od Vodafonu

Proč jsem vybrala Nej.cz NejMobil 250?

Protože by mohla nabídka od virtuálního operátora Nej.cz zaujmout uživatele, kteří nejsou příliš nároční, ale potřebují „od každého něco“. Za 240 Kč můžete měsíčně volat 250 minut do všech sítí a neomezeně v síti operátora, s 1,5 GB dat si občas přečtete zprávy nebo odpovíte na e-mail a pokud výjimečně pošlete SMS, cena 1,50 Kč navíc váš rozpočet výrazně nenaruší.

Pokud byste potřebovali občas dokoupit trochu dat, je možné tak učinit za 99 Kč za 500 MB. Na druhou stranu se dokupování po 500 MB nevyplatí těm, kteří data přečerpávají pravidelně – v takových případech je na zvážení vyšší tarif.

Při objednávce tarifu se platí vratná záloha ve výši dvou měsíčních plateb, tzn. 478 Kč. Novou SIM kartu si lze vyzvednout na pobočce (zdarma) nebo nechat poslat poštou (za 100 Kč).

Uživatelské recenze Nej.cz

Pro přehlednost shrnu, co jsem se o Nej.cz dočetla v diskuzích na tarifomat.cz nebo firmy.cz. Na úvod je potřeba říct, že hodnocení zákazníků je skutečně málo, a tak z nich nechci dělat velké závěry. Pravdou je, že jsou reference spíše negativní, a jdou hlavně za zákaznickou podporou, případně pokrytím. Není ale třeba od operátora hned dávat ruce pryč, najdou se i pozitivní ohlasy a spousta spokojených zákazníků jednoduše nemá potřebu psát recenze na internetu. 

Volání250 minut do všech sítí, v síti Nej neomezeně
Volání po vyčerpání limitu1,40 Kč/minuta
SMS0
SMS po vyčerpání limitu1,50 Kč
Data1,5 GB
Data po vyčerpání limitu500 MB/99 Kč
OperátorNej.cz

Orientační cena: 240 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

5) Telly Upovídaná Lama

Nechcete-li se omezovat při telefonování, SMS a zároveň využívat data

Proč jsem vybrala tarif Telly Upovídaná Lama?

Izolace je častým problémem mnoha seniorů, kterým tak přijde vhod tarif Upovídaná Lama, který umožní neomezeně dlouhé a časté hovory s rodinou. Pokud navíc rodina žije v zahraničí, využívají se také videohovory, které si můžete příležitostně dopřát díky 3 GB dat – nebo je využít na čtení zpráv, e-maily či občasné zkontrolování, co je nového na Facebooku.

Při podpisu smlouvy na 24 měsíců vyjde tarif na 499 Kč, pokud se nechcete vázat a mít možnost tarif kdykoli ukončit, bude vás stát 599 Kč měsíčně. Pokud již u Telly využíváte televizní služby, bude vás balíček Upovídaná Lama stát pouze 399 Kč měsíčně.

VoláníNeomezené
SMSNeomezené
Data3 GB
Data k dokoupení1 GB/149 Kč, 1,5 GB/359 Kč
OperátorTelly

Orientační cena: 500 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

6) GoMobil Ringo Neo

Neomezené volání bez internetu za atraktivní cenu

Proč jsem vybrala tarif GoMobil Ringo Neo?

Rádi dlouze telefonujete a občas pošlete klasickou SMS a Facebook, Instagram, Youtube nebo sledování filmů jsou vám cizí? Pak by vám mohl vyhovovat tarif Ringo Neo, který nabízí neomezené volání, 100 SMS měsíčně a žádná data.

Kdybyste data chtěli, je možné si je dokupovat jednorázově pouze v případě potřeby, nebo si je objednat jako součást tarifu. Například tarif Ringo Neo s 2 GB dat je dražší o 125 Kč (celkem 424 Kč), se 7,5 GB dat o 270 Kč (celkem 569 Kč) a za 21 GB si připlatíte 585 Kč navíc (celkem 884 Kč). Dále jsou v nabídce k dokoupení 3,6 GB, 11 GB a 17 GB.

U GoMobil se nemusíte zavazovat k dlouhým smlouvám – výpovědní lhůta je pouze jeden měsíc. Tarif je možné měnit každý měsíc.

VoláníNeomezené
SMS100
SMS po vyčerpání limitu1,30 Kč/SMS
Data0
Data k dokoupeníod 2 GB/125 Kč
OperátorGoMobil

Orientační cena: 299 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

7) Telly Malá Lama

Základní používání telefonu za skvělou cenu

Proč jsem vybrala tarif Telly Malá Lama?

Tarif ideální pro uživatele, kteří příliš často nevolají, občas pošlou SMS nebo si přečtou zprávy, kouknou na předpověď počasí či odpoví na e-mail – jednoduše pro nenáročné uživatele, kteří preferují nízkou cenu, za kterou chtějí dostat od každé služby trochu. Velice zajímavým se pak tarif stává v okamžiku, kdy se nejčastěji volá na čísla v síti Telly, na která je volání neomezené.

Se smlouvou na 24 měsíců vás tarif vyjde na 249 Kč, pokud se nechcete zavazovat a mít možnost tarif kdykoli vypovědět, zaplatíte 349 Kč měsíčně.

Volání150 minut do všech sítí, v síti neomezeně
Volání po vyčerpání limitu1,50 Kč/minuta
SMS50
SMS po vyčerpání limitu1,50 Kč/SMS
Data1 GB
Data k dokoupení1 GB/149 Kč
OperátorTelly

Orientační cena: 250 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

8) T-Mobile 3 GB Plus

Neomezené volání, SMS a data, která fungují i po vyčerpání

Proč jsem vybrala tarif T-Mobile 3 GB Plus?

Balíček 3 GB Plus od T-Mobile je určen pro ty, kteří se nechtějí omezovat při volání s rodinou a přáteli, rádi a často používají klasické SMS a zároveň používají datové služby na Facebook, Instagram, občasné shlédnutí videa nebo videohovor a další aplikace.

K datům od T-mobile se váže jedna výhoda: jakmile vyčerpáte svůj limit ve výši 3 GB, data se vám nevypnou, ale pokračujete dál sníženou rychlostí 256 kbit/s. Při této snížené rychlosti sice nezobrazíte fotografie na Instagramu (ani se vám nestáhnou v chatu) a nepodíváte se na videa na Youtube, chatovací aplikace (WhatsApp, Viber, Messenger, Signal apod.) vám ale fungovat budou – stejně jako všechny další jednodušší aplikace (např. elektronické bankovnictví, předpověď počasí, jízdní řády), jejichž provoz nevyžaduje velký objem dat.

Pro získání si stačí v aplikaci T-Mobile zapnout možnost Pořád online – pokaždé, když vaše data vyčerpáte, na což vás operátor upozorní SMS zprávu. Budete-li chtít zachovat neomezenou rychlost po vyčerpání základního balíčku, můžete si data dokoupit.

K nabídce si lze za zvýhodněnou cenu koupit mobilní telefon, přičemž dostanete 1GB dat měsíčně navíc jako dárek.

VoláníNeomezeně
SMSNeomezeně
Data3 GB
OperátorT-Mobile

Orientační cena: 550 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

ŠEST tipů, jak vybrat tarif pro seniory

Stále netušíte, podle čeho se při výběru orientovat? Pomohou vám následující tipy. 

1) Četnost volání a SMS

Vzhledem k malým displejům a ovládání telefonu nejsou SMS zprávy u seniorů příliš oblíbené. Častější jsou hovory, jejichž četnost může být různorodá. Například pokud je rodina ve stejném městě a po telefonu se řeší pouze neodkladné záležitosti, bude volných minut stačit méně, než když je rodina daleko a prarodiče navštěvuje sporadicky.


2) Využívání a navyšování dat

To, že senior dosud internet nepoužíval neznamená, že s ním nezačne – jakmile babička zjistí, že může vnoučata sledovat na Instagramu, téměř určitě to udělá. Dokupování dat navíc je ale obvykle finančně nevýhodné a tak se vyplatí znát jejich cenu předem. Zároveň se při nákupu informujte, zda a za jakých podmínek je možná změna tarifu či výpověď smlouvy v okamžiku, kdy bude potřeba více dat a jiný operátor bude mít lepší nabídku.


3) Limit dat na hotspot

Pokud se má mobilní tarif používat také jako hotspot pro notebook nebo tablet, je třeba si zjistit, zda daný tarif neomezuje či přímo nezakazuje použití dat pro hotspot.


4) Tarif pro seniory nemusí být vždy ten nejlepší

Jak jsem již psala v úvodu, ani senioři dnes nezaostávají za technologiemi. Spoléhat se pouze na balíčky určené výhradně pro seniory by se nemuselo vyplatit, například při častém dokupování dat. Projděte tedy i další nabídky a vyberte tu, která bude odpovídat potřebám uživatele.


5) Způsob platby vyúčtování a cena tarifu

Co je pro někoho běžné, může být pro jiného složité. U seniorů tak hraje roli i to, jak jednoduchý bude způsob platby – někteří stále mohou preferovat platbu složenkami, v prodejně nebo na pobočce banky. Zvolený operátor by tedy měl tyto způsoby platby umožňovat.

U seniorů hraje obvykle zásadní roli i cena, nabídka tarifů je však široká a výhodné nabídky se dají najít. Jednou z možností je zeptat se, zda váš vlastní operátor nenabízí k vašemu tarifu další SIM za výhodnou cenu.


6) Se seniorem se poraďte

Váš dědeček či babička nejsou nesvéprávní a tak se s nimi vždy poraďte o tom, jaké jsou jejich preference a jaké služby budou opravdu využívat, než v dobré víře zbytečně utrácet za něco, co nakonec nevyužijí. A pokud se jim používání chytrého telefonu zalíbí, není problém tarif navýšit.

Shrnutí: Podle čeho vybrat nejlepší tarif pro seniory? 

✅ Ujasnili jste si, co od tarifu požadujete?ano
✅ Seznámili jste se podrobně se všemi podmínkami a případnými závazky?ano
✅ Využijete nabízené bonusy daného tarifu, například co se týče volných minut nebo SMS?ano
✅ Porovnali jste cenovou výhodnost s konkurencí?ano

Často kladené otázky

Přejít k jinému operátorovi a ponechat si své telefonní číslo, je poměrně rychlou a jednoduchou záležitostí, kterou za vás z většiny zařídí váš nový operátor. Budete k ní potřebovat Ověřovací kód účastníka (OKU, 14 místný číselný kód), který jste dostali při uzavírání vaší předchozí smlouvy nebo aktivaci tarifu (platí u smluv uzavřených po 1.4.2020, u starších smluv bude potřeba si kód vyžádat – operátor má povinnost vám ho sdělit), a vaše telefonní číslo. Oba údaje předáte vašemu novému operátorovi a ten za vás zařídí výpověď původní smlouvy a přenos telefonního čísla. Celý proces trvá 2 – 5 pracovních dnů.

Nová SIM karta se v den přenosu aktivuje (a stará deaktivuje) sama v čase mezi půlnocí a 6 hodinou ráno. Na datum přenosu vás operátor předem upozorní SMS zprávou. Na vás pak je, abyste neotáleli s vyzvednutím nové SIM karty na poště nebo u kurýra – jinak by se vám mohlo stát, že stará SIM přestane fungovat a vy ještě nebudete mít novou.

Původní operátor vám musí umožnit přenos čísla k novému poskytovateli služeb, jsou však výjimky, které mohou proces zkomplikovat. První z nich je smlouva, která nedoběhla, tzn. pokud máte u původního operátora smlouvu na dva roky a tarif chcete vypovědět dříve, může si operátor nárokovat plnění závazku, obzvlášť pokud se ke smlouvě vázal zvýhodněný telefon.

Druhým případem jsou dluhy. Jste-li ve zpoždění s platbou za paušál nebo v mínusu na předplacené kartě, operátor po vás bude nejdříve požadovat vyrovnání vašich závazků.

S předplacenou kartou nejste vázáni žádnou smlouvou a neplatíte měsíční poplatky. Nevýhodou předplacené karty je však obvykle vyšší cena za hovory, SMS i data. U starších osob může být navíc problém se zvládnutím dobíjení.

Pokud se tedy telefon používá pravidelně, vyplatí se paušál s měsíční platbou, která proběhne automaticky z účtu a senior se nemusí o nic starat. Kromě výhodnější ceny volání, dat a SMS lze získat další zvýhodněné balíčky nebo telefony či tablety za nižší cenu nebo na splátky.

Pokud vás někdo kontaktujte s nabídkou výhodného tarifu telefonicky nebo dokonce u vás doma, slušně odmítněte sdělením, že si vše potřebujete rozmyslet, prostudovat podmínky nebo se o nabídce poradit. V žádném případě nepotvrzujte nic po telefonu, nesdělujte nikomu své osobní údaje, nepouštějte k sobě domů cizí osoby a nepodepisujte dokumenty, ve kterých se nevyznáte.

4.9/5 - (19 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – nadšenec do zjednodušování světa tarifů

Podobné články

Napsat komentář