5 tipů, kde sledovat seriály online v roce 2024 (zdarma i placené)

Jaké jsou nejlepší platformy pro sledování seriálů online? Podle čeho je vybírat? A bude lepší placená, nebo neplacená varianta?


Výběr redakce

Nejoblíbenější české seriály po ruce


Oblíbená volba

Bohatý výběr i u titulů v češtině


Široká nabídka

Streamovací král, který si získá srdce každého


Zajímavý obsah zdarma

Kvalitní obsah, za který nezaplatíte ani korunu

Seriály Online

Jak lépe si užít zasloužený odpočinek o samotě nebo s přáteli než u dobrého seriálu, u jehož sledování se vám nebude chtít odlepit oči od obrazovky? Nejspíš jen máloco tento zaručený relax překoná. Nevíte, kde seriály sledovat? Pojďte si projít ty nejzajímavější placené i neplacené portály, které jsou oblíbené v Česku i po celém světě.

Sledování seriálů nemusí být nutně jen placené. Pokud se vám jejich předplatné třeba ani nevyplatí, hravě si vystačíte s online portály zdarma, které nabízí spoustu oblíbených seriálů. Nemusíte se bát, že by na vás vyskočily seriály pouze staré a dávno nezajímavé. Naopak se dočkáte i kvalitního obsahu, který je stále novinkou a těší se dobrému hodnocení.

Placené platformy pro sledování seriálů mají výhod nespočet. Tak například se nemusíte  bát, že na vás vyskočí pět reklam ještě před tím, než si daný seriál vůbec pustíte. Hlavní výhody však spočívají především v okamžité dostupnosti nejnovějšího a nejžádanějšího obsahu, který vám tyto placené portály naservírují na stříbrném podnose. Za zmínku stojí také možnost stahování seriálů a následné přehrávání offline nebo to, že můžete seriál přestat sledovat klidně v polovině, a až se vrátíte, budete ho mít stále pozastavený přesně v té minutě, ve které jste skončili. 

Nejoblíbenější české seriály po ruce

Voyo je česká streamovací platforma patřící televizi Nova, která nabízí víc než 2 500 video titulů všech druhů a je u nás velmi oblíbená především pro jedinečnou dostupnost českého obsahu. Se zahraničním obsahem je to na Voyo o dost slabší. Cena je přijatelných 159 Kč měsíčně, a pokud si nejste předplatným jistí, můžete vyzkoušet sedmidenní zkušební dobu zdarma.

Jestliže jste fanoušky televize Nova, pak oceníte, že seriály jsou zde k dispozici dříve než v televizi, živé vysílání televizních zpráv a samozřejmostí je také sledování bez rušivých reklam. Mezi nevýhodu, která některým předplatitelům vadí, je nemožnost seriály sledovat offline.

Cena: 159 Kč/měsíc s možností sedmidenní zkušební doby zdarma

VÝHODY

NEVÝHODY

Bohatý výběr i u titulů v češtině

Placená platforma HBO Max šlape dalším streamovacím službám na paty, jelikož nabízí bohatý výběr jak zahraničních, tak i českých video titulů. O svůj účet se můžete podělit s dalšími čtyřmi osobami, kapacita je pět zařízení, současně však mohou streamovat pouze dvě zařízení. Výhodou je, že si můžete tituly stáhnout a sledovat offline. Cena je 199 Kč za měsíc nebo ve výsledku příjemných 1 590 Kč za rok.

Menší nevýhodou HBO Max je kvalita, která nedosahuje 4K rozlišení ani nenabízí HDR obraz. Pokud však nejste nároční, nebude to pro vás velkou překážkou. HBO Max bezplatné období pro nové předplatitele bohužel nenabízí.

Cena: 199 Kč/měsíc nebo 1 590 Kč/rok

VÝHODY

NEVÝHODY

Streamovací král, který si získá srdce každého

Netflix je nejznámější streamovací službou na světě, která si získala spoustu fanoušků hlavně v době pandemie, ale samozřejmě i dříve. Pro každou zemi je určen jiný počet video titulů, Česko však patří do pětice zemí, která má nejširší nabídku a nabízí zhruba 6 500 video titulů. Předplatitelé si pomocí předplacení virtuální privátní sítě (VPN) svou nabídku rádi rozšiřují, jelikož každá země má přístup k jinému obsahu.

Seriály se zde často obměňují, každou chvíli se tedy můžete těšit na nějakou novinku, zároveň však některé seriály mohou z Netflixu po čase zmizet. Cena startuje na 199 Kč za měsíc (členství basic) v nejnižší nabízené kvalitě SD, a to pro 1 účet. Pokud vyžadujete vyšší kvalitu nebo více účtů pro přátelé či rodinu, pak Netflix poskytuje full HD s dvěma účty za 259 Kč měsíčně (členství standard) či 4K kvalitu a 4 účty za 319 Kč měsíčně (členství premium). 

Cena: od 199 Kč/měsíc

VÝHODY

NEVÝHODY

Kvalitní obsah, za který nezaplatíte ani korunu

Streamovací služba, která je zcela zdarma to je Kukaj.to. Jedná se o ráj online seriálů, za který nic nezaplatíte, pouze se musíte smířit se spoustou reklam, ze kterých má tento portál příjem a díky kterým nebudete měsíčně platit určitou částku. Přesný počet seriálů není znám, každý si však přijde na to své. Podle několika uživatelů jsou však některé video tituly nahrávané například v kině a dalšími nevhodnými způsoby, které výrazně snižují kvalitu sledování. To však mohou být pouze výjimky. S několika nešvary se však dá vzhledem k neplacenému obsahu počítat.

Celkově se jedná o velmi oblíbenou neplacenou platformu, díky které můžete ušetřit peníze.

Cena: zdarma

VÝHODY

NEVÝHODY

Novinka v Česku, která nabízí exkluzivní obsah i klasiku 

Disney+ se v Česku spustil teprve v polovině června 2022 a od té doby už si našel plno fanoušků, kteří na něj nedají dopustit. Kdo by taky neměl rád seriály nebo filmy od Disney, Pixar nebo Star Wars? Tato platforma nabízí za cenu 199 Kč měsíčně nebo 1 990 Kč ročně exkluzivní obsah, který na jiné streamovací službě nenajdete. Potěší také možnost mít až čtyři účty, které si můžete rozdělit s rodinou nebo kamarády a každý tak bude mít svůj vlastní – to vše za jednu cenu. Předplatitelé si chválí také dabing, který je dostupný téměř u všech titulů.

Ačkoliv je na Disney+ jedinečný obsah, k dispozici je pouze 300 video titulů, což je poměrně málo. Zájemce o předplatné se také nedočká žádné zkušební doby zdarma.

Cena: 199 Kč/měsíc nebo 1 990 Kč/rok

VÝHODY

NEVÝHODY

ŠEST tipů, jak vybrat platformu pro sledování seriálů online

Zvažujete registraci na platformě pro sledování seriálů a máte pocit, že byste si ideálně měli předplatit všechny? Pak se bát nemusíte prozkoumejte zaručené tipy, díky kterým budete mít jasno hned.

1) Chcete sledovat seriály s dabingem, nebo se spokojíte s titulky?

Spousta lidí sleduje seriály často, ale nesnese čtení titulků a nechce nebo nemůže sledovat tituly v angličtině. Pokud i vy patříte mezi zastánce dabingu nebo českých seriálů, zvažte předplacení HBO Max nebo Voyo.


2) Jste příliš vybíraví?

Pro věčně nespokojené, náročné nebo vybíravé uživatele bude prioritou velký výběr seriálů. V tom je jednička rozhodně Netflix, který nabízí nespočet titulů všech žánrů, a co se týče výběru, tak v České republice zatím nemá konkurenci.


3) Zajímají vás hlavně seriály od špičkových tvůrců?

Pokud si nepotrpíte na kvantitu, ale spíše na kvalitu a vaším přáním je sledovat seriály od špičkových tvůrců, jako je Pixar, Marvel nebo Star Wars, pak by mohl váš výběr směřovat k Disney+, který má sice video titulů v nabídce méně, ale za to skutečně kvalitní a propracované.


4) Záleží vám na ostré kvalitě obrazu?

Perfektní obraz pro někoho nemusí být prioritou, někdo si bez něj zase nedokáže seriály užít naplno. Pokud je i pro vás kvalita na prvním místě, pak zvažte Netflix, který nabízí kvalitu 4K, a nebo Disney+, ačkoliv je jeho kvalita individuální v závislosti na přehrávaném titulu. Nejnižší kvalita je však full HD a rozlišení může dosahovat 4K Ultra HD, HDR 10 či Dolby Vision.


5) Je pro vás prioritou především nízká cena?

Nesledujete seriály denně a nezáleží vám ani na nejostřejší kvalitě, kterou dnešní svět nabízí? Štve vás, že v televizi nic zajímavého není a vše běží několik let stále dokola a vy se chcete alespoň občas podívat na něco novějšího a zajímavějšího? Pak můžete zvolit neplacenou variantu Kukaj.to, která pokryje vaše nenáročné potřeby a nebudete platit měsíční poplatek.


6) Plánujete sledovat seriály spolu s celou rodinou?

Je-li u vás v rodině nebo v okruhu přátel velký zájem o sledování seriálů, pak byste se měli poohlédnout po platformách, které umožňují sledování na několika zařízeních. U HBO Max můžete mít přihlášených zařízení pět, u Netflixu a Disney+ pak maximálně čtyři.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma platforem pro sledování seriálů online.

Záleží na každé streamovací službě, jestli novým předplatitelům nabídne zkušební období zdarma, rozhodně to však není jejich povinnost takže ne, u všech platforem zkušební období bohužel možné není.

Pokud vám záleží na popularitě dané platformy, pak vítězí na plné čáře Netflix a to celosvětově. Je to z toho důvodu, že nabízí nejvíc seriálů, možnost vysoké kvality obrazu a v neposlední řadě se zde kromě očekávaných novinek objevují i dlouhodobě velice oblíbené seriály.

Všechny placené platformy, které uvádíme, sledování přes televizi umožňují, musíte však vlastnit chytrou televizi, která je připojena k internetu bez něj to totiž nepůjde. 

Streamovací služby se v poslední době skutečně těší velké popularitě. Důvodů může být několik. Mezi hlavní patří cena a pohodlí. Lidé si za příznivou cenu zaplatí službu, která je mnohem pohodlnější než sledování běžné kabelové televize. Dále kromě absence reklam lidem vyhovuje možnost vybrat si daný seriál a nemuset čekat, až běžný televizní program nabídne něco zajímavého.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – nadšenec do zjednodušování světa tarifů

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)