5 tipů, kde sledovat filmy online v roce 2024 (zdarma i placené)

Jaké jsou nejlepší platformy na sledování filmů online? Podle čeho je vybírat? A bude lepší placená varianta, nebo ta zdarma?


Výběr redakce

Nejoblíbenější tuzemská platforma se spoustou českých filmů


Kompletní nabídka v češtině

Filmové trháky s podporou češtiny


Oblíbená volba

Nejlepší zábava pro rodiny konečně v Česku


Skvělý obsah zdarma

Když se vám nevyplatí si za filmy zaplatit

Filmy Online

Časy, kdy jsme v pátek večer stáli fronty ve videopůjčovně a kroužkovali si v televizním programu oblíbené filmy, jsou dávno pryč. Zlatá éra šedé zóny, kdy jsme si předávali přepálená DVD, taky skončila. Na trh vstoupily streamovací služby. Sledovat filmy je tak levnější než kdy dřív, a přitom pohodlnější než podloudné stahování.

Streamovací platformy přináší především svobodu a pohodlí. Sami si zvolíte film, na který se budete koukat a kdy si ho zapnete. Nemusíte ani sedět před televizí. Většina platforem umožňuje používání obrazovek telefonů, tabletů nebo počítačů.

Platformy pro online sledování filmů jsou placené nebo neplacené. Weby, které nabízí filmy online zdarma mají očividnou výhodu, že nemusíte nic platit. Placené streamovací služby mají navíc sice velmi širokou, ale nikoliv neomezenou nabídku. Na webech zdarma naproti tomu najdete skoro všechno.

V případě platforem zdarma musíte počítat s všudypřítomnou reklamou a dát si pozor na podvodné a potenciálně škodlivé weby. Pohybujete se v šedé zóně, musíte být proto opatrní.

Na prvním místě zmiňme, že nepodporujete žádné nelegální aktivity a platíte za obsah, který sledujete. Nebude vás tak obtěžovat reklama. Nemusíte se obávat, že zabloudíte na nebezpečné stránky. Placené platformy vás znají, vědí, co rádi sledujete. Doporučí vám tedy další filmy. Plní tak částečně funkci televize. Vyřeší za vás otázku, na co se dnes budete dívat. 

Nejoblíbenější tuzemská platforma se spoustou českých filmů

U českých fanoušků filmů stále vede platforma Voyo. Ta působí mimo jiné jako digitální archiv TV Nova. Ve videotéce najdete mimo české filmy také kompletní produkci tohoto kanálu. K dispozici je  obrovská databáze českých filmů. Také mnoho zahraničních. To vše ve Full HD (tedy nikoliv 4K).

Všechny filmy poskytuje Voyo v češtině, v drtivé většině s dabingem. U některých zahraničních pořadů je možné využít kombinaci originálního znění a českých titulků. Předplatné stojí 159 Kč měsíčně a umožňuje připojit pět zařízení a přehrávat filmy na dvou zařízeních současně. Služba Voyo je pro vás ta pravá, pokud máte rádi produkci TV Nova a dáváte přednost českým filmům. Pokud stále váháte, můžete využít sedmidenní bezplatnou zkušební lhůtu.

Cena159 Kč/měsíc
RozlišeníFull HD
Najednou může sledovat lidí2

VÝHODY

NEVÝHODY

Filmové trháky s podporou češtiny

Kanál HBO působí na českém i zahraničním trhu už dlouho. Od začátku přinášel divákům velkolepé filmy do jejich obýváků. Za svým nejstarším streamovacím konkurentem Netflixem HBO Max pokulhává v množství obsahu. Na druhé straně ale českého diváka láká češtinou. Na rozdíl od Netflixu si zakládá na kvalitě titulků i dabingu. Má v tomto ohledu velký náskok také před rodinnou platformou Disney+.

Cena je stejná jako u Disney+ nebo u základní nabídky Netflixu. Zde ale upozorněme na rozdíly v nabízeném rozlišení. Zatímco Disney+ za stejnou cenu (199 Kč měsíčně) nabízí filmy v rozlišení 4K, HBO Max se zastavuje na kvalitě Full HD (tedy 1080p). Srovnání s Netflixem v tomto parametru závisí na výši předplatného.

HBO Max nabízí stejně jako Voyo registraci pěti zařízení a souběžné sledování na dvou zařízeních. Obsah HBO Max tvoří světové blockbustery, ale i české filmy.

Cena199 Kč/měsíc
RozlišeníFull HD
Najednou může sledovat lidí2

VÝHODY

NEVÝHODY

Nejlepší zábava pro rodiny konečně v Česku

Disney+ se na náš trh dostal teprve 22. června 2022. Má ale ambice stát se nejlepší streamovací službou pro rodiny. Studio Disney už totiž dávno netočí pouze roztomilé pohádky. Má prsty ve velkofilmech pro dospělé diváky. V nabídce kanálu najdete vše ze světa Star Wars, Marvel nebo dokumenty z dílny National Geographic. Na své si tak přijde celá rodina.

S Disney+ můžete sledovat pořady až na čtyřech obrazovkách současně. Což se hodí, pokud každý člen rodiny chce koukat na jiný film. Novinkou je systém GroupWatch – kdy můžete virtuálně sledovat film společně až s šesti přáteli. Služba vždy umožňuje nejvyšší možnou kvalitu, tedy 4K. Už dnes můžete drtivou většinu produkce shlédnout minimálně s titulky, často také s dabingem a postupně budou filmy v češtině přibývat.

Cena199 Kč/měsíc
Rozlišení4K UHD
Najednou může sledovat lidí4

VÝHODY

NEVÝHODY

Když se vám nevyplatí si za filmy zaplatit

Bombuj.si je jedna z platforem, které nabízí online sledování filmů zdarma. Jedná se o solidní web, přesto je potřeba dát si pozor na vyskakující reklamy. Nelze je žádným programem zablokovat. Někdy zobrazují obsah pro dospělé nebo potenciálně škodlivé weby. Na rozdíl od jiných platforem zdarma zobrazují reklamu pouze, když klikáte. Jakmile film spustíte, už se můžete dívat bez přerušení.

Bombuj.si balancuje na hranici legality. Filmy nejsou umístěny přímo na jeho stránkách, nabízí pouze odkazy na jiné weby, kde si film přehrajete. Sám web tak nedělá nic nelegálního. Pokud ale nechcete podporovat nezákonné šíření obsahu, tak je třeba upozornit, že se v této šedé zóně stále pohybujete. S tím souvisí také riziko, že váš vybraný film nebude k dispozici. Bombuj.si se snaží reagovat pružně. Nemá ale kontrolu nad tím, který z webů, na něž odkazuje, byl právě pro porušování autorských práv uzavřen či smazal daný obsah. Jinak je ale nabídka dost rozsáhlá a vždy si můžete vybrat z více jazykových verzí filmu. V češtině či slovenštině, v originálním znění s titulky v různých jazycích. Filmy jsou nabízeny v různých kvalitách, a to až do Full HD.

Cenazdarma
RozlišeníFull HD
Najednou může sledovat lidíneomezeně

VÝHODY

NEVÝHODY

Průkopník streamovacích služeb a Mekka milovníků seriálů

Netflix se streamováním filmů a seriálů začal v roce 1999. Čeští fanoušci si ale na dostupnost ve svém jazyce počkali až do roku 2019. Netflix se pyšní největší databází seriálů a filmů k online sledování. Pouze 40 % produkce je ale opatřeno českými titulky. Jenom zhruba 8 % z nabízených titulů najdete s dabingem. Nabídka se ale rozšiřuje každým týdnem. Stále však hodně zaostává za HBO Max, Voyo nebo i za relativně novým příchozím do Česka Disney+. Platí ale pravidlo, že všechny novinky jsou v den uvedení opatřeny českými titulky. Dabing ale není doménou Netflixu a v budoucnu pravděpodobně ani nebude.

Netflix nabízí základní předplatné za 199 Kč, které je ale velmi omezené. Zde si můžete pustit pouze filmy v rozlišení 480p na jednom zařízení. Pokud chcete Full HD (1080p) kvalitu a alespoň dvě zařízení ke sledování ve stejnou chvíli, musíte mít prostřední předplatné za 259 Kč měsíčně. Pro 4K rozlišení (ve kterém ale nejsou k dispozici zdaleka všechny tituly z nabídky) a 4 zařízení s filmem souběžně, zaplatíte 319 Kč za prémiové předplatné. V ceně za službu se stejnými parametry tak HBO Max, Disney+ i české Voyo Netflix dalece předhání. Základní kvalita 480p navíc nedostačuje pro hezký obraz na dnešních televizích.

Cena199-319 Kč
Rozlišení480p – 4K
Najednou může sledovat lidí1-4

VÝHODY

NEVÝHODY

ŠEST tipů, jak vybrat platformu pro sledování filmů online

Výběr je široký a vy se stále nemůžete rozhodnout, jaká platforma pro vás bude tou pravou? Zamyslete se nad následujícími otázkami. 

1) Jak často budete službu využívat?

Jste-li pravidelným divákem, potom se pravděpodobně vyplatí investovat do placené platformy. Pokud chcete jen občas zhlédnout konkrétní film, potom vám možná bude stačit sledovat filmy online na bezplatném webu.


2) Na co se chcete dívat?

Úplně nejzásadnějším hlediskem při výběru je to, jaké filmy chcete sledovat. Pokud si vedete seznam a chcete si z něj pravidelně odškrtávat konkrétní filmy, tak je možné, že vás žádná z placených platforem neuspokojí. Žádná nemá v nabídce všechno. Potom asi zůstanete u bezplatných služeb se všemi nevýhodami, které skýtají.

Jestliže ale chcete předplatit pro sebe nebo pro rodinu streamovací službu, prostudujte si pečlivě její nabídku. Ty se totiž od sebe hodně liší. Dobrou službu v tomto odvádí portál Filmtoro, který u každého titulu uvádí, kde je dostupný. Najdete na něm také podrobný obsah jednotlivých platforem.


3) Jak jste na tom s angličtinou?

Rozmyslete si, zda máte radši filmy s dabingem, nebo v originálním znění s titulky.


4) Kolik chcete investovat?

Pokud nechcete investovat nic, tak máte jasno, musíte si vybrat službu zdarma. U placených platforem si projděte podmínky jednotlivých úrovní předplatného a teprve poté srovnávejte ceny.


5) Kolik lidí bude službu využívat?

Pokud jste sám, tak vám stačí, že můžete sledovat film na jednom zařízení. Rodina už využije možnost minimálně dvou zařízení se sledovaným filmem najednou. Pokud máte rodinu plnou filmových fanoušků, kteří rádi sledují každou chvíli něco jiného na své vlastní obrazovce, tak vám ani to nebude stačit.


6) Jakou máte rychlost připojení?

Dnešní připojení už většinou streamovací online služby zvládají bez problému. Než si ale něco předplatíte, ověřte si, zda je to i váš případ. Problém může nastat také v několika zařízeních napojených na stejnou WiFi a sledujících film v jedné domácnosti. Pokud vaše síť víc než dvě zařízení neutáhne, nemá předchozí otázku smysl si klást.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma platforem na sledování filmů online.

Většina streamovacích služeb nabízí různé formy rodičovské kontroly pro své předplatitele. Pro rodiny s dětmi je rozhodně nevhodné používat platformy zdarma.

Filmy je většinou možné stáhnout do aplikace a sledovat offline. Každá platforma ale s touto funkcí pracuje trochu jinak. Musí brát ohled na zakoupenou licenci ke konkrétnímu pořadu.

Vy sami zákon neporušujete tím, že filmy sledujete. Pokud je nebudete nikde veřejně promítat. Na druhé straně ale nelegální praktiky podporujete. Námi recenzovaný server Bombuj.si sám také autorská práva formálně neporušuje, protože pouze zprostředkovává odkazy.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – nadšenec do zjednodušování světa tarifů

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)