ÚVT internet: recenze, diskuze a zkušenosti 2024

Shrnutí: Společnost ÚVTnet.cz má potenciál oslovit velmi širokou skupinu zákazníků, protože poskytuje tři typy připojení, a k tomu umí zajistit i internetovou televizi nebo pevnou linku pro firmy i domácnosti. Také zde najdete velké množství tarifů a příznivé ceny. V neposlední řadě pak stojí za zvážení i s ohledem na velmi pozitivní recenze zákazníků.

 • V nabídce ÚVTnet.cz je připojení přes optický kabel, bezdrátové připojení i DSL pevné připojení.
 • Ke každé variantě tu najdete i několik tarifů, které se liší rychlostí či cenou. 
 • Dostupnost internetu na vaší adrese lze snadno ověřit na webových stránkách společnosti. 

A co dalšího se v článku dozvíte? Podívala jsem se blíže nejen na nabídku, ale i hodnocení klientů, posvítila jsem si na zákaznickou podporu a sepsala to nejdůležitější, co byste o společnosti ÚVT internet měli vědět.

Co je ÚVTnet.cz a jaké služby poskytuje?

Původně se společnost ÚVT s.r.o. po svém založení v roce 1998 starala o prostředky IT dalších firem. Od roku 2001 se začala soustředit i na budování vlastní telekomunikační sítě a nyní poskytuje kompletní nabídku služeb, tedy telefon, internet i HDTV domácnostem i firmám.

Jaké typy připojení ÚVTnet.cz nabízí?

Jednou z hlavních služeb, které v nabídce ÚVTnet.cz najdeme, je poskytování vysokorychlostního internetu. Na svých webových stránkách společnost slibuje rychlé a spolehlivé připojení s rychlostí až 2000 Mbps. Zda je možné tyto služby využívat i u vás, si lze snadno ověřit zadáním adresy do příslušného vyhledávacího pole na webu společnosti. 

Vybírat můžete ze tří typů připojení:

 • optické připojení
 • bezdrátové připojení
 • DSL pevné připojení

Optické připojení ÚVTnet.cz

Pokud se z důvodu vysoké rychlosti, stability za každého počasí, výborné odezvy nebo jiné z mnoha výhod optického připojení rozhodnete právě pro tuto variantu, máte u ÚVTnet.cz na výběr ze tří tarifů:

 • Fiber start: cena od 299 Kč měsíčně, stahování 60 Mb/s, odesílání 60 Mb/s, dostupné pouze ve vybraných lokalitách
 • Fiber special: cena od 390 Kč měsíčně, stahování 100–300 Mb/s, odesílání 60–150 Mb/s, vhodné pro studenty a seniory
 • Fiber premium: cena od 480 Kč měsíčně, stahování 100–1000 Mb/s, odesílání 100–500 Mb/s, vhodné pro rodiny

Zajímá vás, jak dlouho zapojení optického kabelu trvá? I tuto informaci na webu společnosti najdete. Pokud už ve svém bytě nebo domě máte zřízenou optickou zásuvku, stačí, aby ji technik zaktivoval, což zabere zhruba hodinu a půl. Jestliže ji ale bude muset technik teprve zřídit, protáhne se instalace na zhruba 4 hodiny.  

Bezdrátové připojení ÚVTnet.cz

Bezdrátové připojení doporučuje společnost menším firmám i domácnostem. ÚVTnet se chlubí hustou a neustále se rozšiřující sítí vysílačů i aktivací do 48 hodin. 

Na výběr máte v tomto případě ze 4 tarifů:

 • Start: cena od 299 Kč měsíčně, stahování 20 Mb/s, odesílání 5 Mb/s, dostupné pouze ve vybraných lokalitách
 • Special: cena od 399 Kč měsíčně, stahování 30–50 Mb/s, odesílání 10–20 Mb/s, vhodné pro studenty a seniory 
 • Super: cena od 480 Kč měsíčně, stahování 30–50 Mb/s, odesílání 15–30 Mb/s, vhodné pro rodiny
 • Premium: cena od 550 Kč měsíčně, stahování 50–300 Mb/s, odesílání 30–300 Mb/s, vhodné pro domácí kanceláře

Připojení v tomto případě probíhá tak, že technik na místě prověří jeho dostupnost a instalace je poté hotová za 2 až 3 hodiny. 

DSL pevné připojení ÚVTnet.cz

Pokud nechcete nebo nemůžete využít předchozích způsobů připojení, můžete sáhnout po variantě připojení přes telefonní linku. Výhodou je, že funguje po celém území ČR. Aktivní ji můžete mít do 5 dní. 

Vybírat lze z těchto tarifů:

 • DSL start: cena od 454 Kč měsíčně, stahování 20 Mb/s, odesílání 2 Mb/s, vhodné pro surfování po internetu a odesílání e-mailů
 • DSL special: cena od 520 Kč měsíčně, stahování 50 Mb/s, odesílání 10 Mb/s, vhodné pro sdílení fotek, videí, poslech hudby a aktivní využívání internetu
 • DSL super: cena od 597 Kč, stahování 100 Mb/s, odesílání 20 Mb/s, vhodné i pro rodiny a náročné zákazníky
 • DSL premium: cena od 747 Kč, stahování 250 Mb/s, odesílání 25 Mb/s, vhodné i pro nejnáročnější klienty

Instalace trvá u tohoto typu připojení zhruba 2 hodiny. 

Jak si pořídit služby ÚVTnet.cz?

Jestliže se rozhodnete pro využívání služeb ÚVTnet.cz, máte několik možností. Můžete vyplnit nezávaznou poptávku na webu, kontaktovat podporu na chatu nebo vzít do ruky telefon a na zákaznickou podporu zavolat. Operátoři vám poradí s výběrem, připraví objednávku a rovnou se můžete domluvit i na termínu instalace technikem. Dále je na řadě právě technik, který se postará o zapojení. Následně spolu aktivaci služeb potvrdíte smlouvou a je hotovo. 

Zákaznická podpora ÚVTnet.cz

Co se týče zákaznické podpory, dostupná je od pondělí do pátku v čase od 8:00 do 17:00, a to na telefonu, e-mailu i chatu. Technické oddělení pak funguje i o svátcích a víkendech, a to v časech od 10:00 do 16:00, v pracovní dny od 8:00 do 20:00. K dispozici je také kontaktní formulář na webu. 

Hodnocení zákazníků ÚVTnet.cz

Mnohem více než informace na webu toho o společnosti vypoví názory klientů. A ty jsem se vydala prozkoumat na Google nebo firmy.cz. Recenze na poskytovatele internetu obecně nebývají nejpozitivnější, v tomto ohledu jsem však byla mile překvapena. Internet od ÚVT si lidé ve velkém pochvalují. Označují jej jako rychlý (rychlost podle nich koresponduje se zvoleným tarifem), stabilní, s minimem výpadků. Nutno říct, že recenze často píší lidé, kteří už služby této firmy využívají několik let. 

Za bezproblémovou označují i instalaci. Co zde vnímám jako další velké plus je to, že jsou lidé spokojení se zákaznickou podporou a řešením problémů. Technici jsou podle nich vlídní a nápomocní, většinu problémů se povedlo vyřešit rychle ke spokojenosti klientů. A pozitivně lidé vnímají i nastavené ceny. 

A jaká jsou negativa? V recenzích se našlo několik klientů, kteří se potýkali s velkým množstvím výpadků a se společností tento problém nevyřešili. Těchto případů sice není mnoho a společnost na komentáře tohoto typu reaguje, ale je potřeba to zmínit.

Výhody a nevýhody ÚVTnet.cz

Abych vám ve všem udělala pořádek, shrnu nyní hlavní pozitiva a negativa společnosti ÚVTnet.cz.

Výhody ÚVTnet.cz:

 • Možnost výběru ze 3 typů připojení (optický kabel, bezdrátové připojení, DSL pevné připojení)
 • Velké množství různých tarifů
 • Dostatečné množství informací na webových stránkách
 • Kladné hodnocení klientů v recenzích
 • Dobré pokrytí v rámci ČR
 • Komplexní nabídka služeb (internet, televize, telefon)
 • Příznivé ceny

Nevýhody ÚVTnet.cz:

 • Někteří uživatelé měli problém s výpadky
 • Poměrně omezený čas dostupnosti zákaznické podpory

Recenze ÚVTnet.cz

Chvíli mi trvalo, než jsem se na webových stránkách společnosti rozkoukala a zorientovala, některé části textu se totiž zobrazují v angličtině. Ale ne v natolik zásadní míře, aby to znemožňovalo klientům, kteří tomuto jazyku nevládnou, šanci na pochopení služeb, které ÚVTnet.cz nabízí. Jinak hodnotím informace na stránkách jako přehledné a dostatečně informativní. Nechybí tu sekce s nejčastějšími dotazy a dokonce návody na řešení problémů. Pokud by vám tutoriály nestačily, můžete kontaktovat zákaznickou podporu, která ale funguje jen v omezeném čase od 8 do 17 hodin, případně podporu technickou. Ta je dostupná v širším časovém rozmezí. 

Co se týče samotné nabídky, oceňuji hlavně tři varianty připojení a dostatečné množství tarifů. Jak upozorňují i mnozí zákazníci, příznivé jsou i jejich ceny s ohledem na rychlost a další vlastnosti. 

Když připočtu i skvělé hodnocení klientů v recenzích a také reakce podpory i na ty méně pochvalné reference, vychází mi spolehlivá společnost, která stojí minimálně za zvážení při výběru poskytovatele internetu.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesním několik nejčastějších otázek, které padají na téma ÚVT internet.

Ano, společnost má v nabídce i internetové televize a pevnou linku. 

Počítat je potřeba s aktivačním poplatkem, který se liší dle zvoleného tarifu, a zahrnuje práci technika, dopravu a konfiguraci. Přijímací zařízení půjčuje společnost zdarma. 

Ano, stačí se obrátit na zákaznickou podporu. 

Videa

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – nadšenec do zjednodušování světa tarifů

Podobné články

Napsat komentář