Nejlepší srovnávače tarifů 2024 - recenze (kalkulačky tarifů)


Výběr redakce

Srovnávač s kladným hodnocením zákazníků


Zajímavé nabídky

Srovnávač s řadou zajímavých služeb


Oblíbená volba

Jeden z největších a nejpopulárnějších srovnávačů 


Super alternativa

Nekomerční srovnávač bez nutnosti uvedení telefonního čísla

Srovnávače Tarifů

I když platby za telefon nejspíš nepatří k těm nejvyšším měsíčním výdajům, které máte, i na nich se dá ušetřit pár cenných korun. Zajímá vás, zda i vy náhodou neplatíte za tyto služby zbytečně moc? Není nic jednoduššího, než se o tom přesvědčit ihned – zdarma a za pár minut. Poslouží k tomu online srovnávače tarifů, na které se blíže podíváme v následujících řádcích. 

Zadáte orientační počet minut, které měsíčně provoláte, spotřebu dat, počet odeslaných SMS a případně očekávanou cenu tarifu a online kalkulačka vám najde tu nejvýhodnější nabídku napříč všemi dostupnými operátory – tak ve zkratce fungují srovnávače tarifů. Vše zvládnete doma u počítače, a pokud zadáte své kontaktní údaje, patrně se vám ozve některý z pracovníků s neveřejnými nabídkami, které mohou být ještě výhodnější než ty, které vidíte ve výpise.

Srovnávač s kladným hodnocením zákazníků

Server Porovnejsito.cz se specializuje na srovnání internetu na doma, digitální televize a také mobilních tarifů. Služba funguje stejně jako u konkurence zcela zdarma, a pokud si přes tento portál nového operátora vyberete, zajistí vše kompletně za vás, a to dokonce do 2 dnů. Porovnává nabídky od 7 různých poskytovatelů (což není úplně nejvyšší číslo z námi recenzovaných srovnávačů) a i tady můžete narazit na “podpultové” nabídky. Ty vám však sdělí jen po telefonu, takže se neobejdete bez uvedení svého telefonního čísla.

Bez něj navíc neuvidíte ani běžné nabídky. Jinak ale mnoho údajů zadávat nemusíte a proces je tak skutečně maximálně rychlý.

Sympatické je u tohoto srovnávače i hodnocení zákazníků. Recenzí sice nenajdeme mnoho, ale za to mluví o službě velmi pozitivně a oceňují profesionalitu a milý přístup pracovníků a také to, že se necítili do ničeho tlačeni.

VÝHODY

NEVÝHODY

Srovnávač s řadou zajímavých služeb

Tarifomat patří do skupiny Srovnejto.cz a zaměřuje se na porovnání tarifů, ale také energií či dodavatelů internetu. Jedná se o prověřenou společnost fungující už od roku 2012 a vedle online srovnání a vyhledání té nejvýhodnější nabídky od všech poskytovatelů na trhu má pro své zákazníky v rukávu i další velmi zajímavé služby.

Pokud jim svěříte své telefonní číslo, budou vás pracovníci kontaktovat ohledně neveřejných nabídek, které jsou leckdy ještě mnohem výhodnější než ty běžně dostupné. Vedle toho dokonce nejvýhodnější nabídky garantují, a pokud najdete lepší, dorovnají je. Jestliže se rozhodnete některou z nabídek využít, udělá Tarifomat všechnu práci za vás – vyřídí administrativu, přenesou číslo, vyřeší závazky u stávajícího operátora a potřebné smlouvy vám přivezou až domů. Zároveň poskytují bezplatné právní poradenství.

Srovnání tarifů se vám zobrazí i bez zadání vašeho telefonního čísla, výhodnější nabídky tu však bez tohoto kroku neuvidíte. Někteří zákazníci si však v recenzích stěžují, že jim po uvedení čísla pracovníci volali častěji, než by bylo vhodné.

VÝHODY

NEVÝHODY

Jeden z největších a nejpopulárnějších srovnávačů 

Portál Porovnej24.cz patří v oblasti srovnání nejrůznějších služeb k oblíbeným volbám. Funguje totiž už od roku 2010 a srovnáte si zde nejrůznější pojištění, hypotéku, energie a samozřejmě také mobilní tarify. Objevíte tu i řadu exkluzivních nabídek a vedle toho se může pyšnit i mnoha pozitivními recenzemi zákazníků.

Co se týče srovnání tarifů, spolupracuje server hned s 12 poskytovateli těchto služeb a můžete se přes ně dostat i k výhodnějším neveřejným nabídkám. Pro to, abyste se mohli na aktuální nabídky podívat, je třeba vyplnit pár údajů, neobejdete se však bez zadání svého telefonního čísla. Následně se vám ukáže srovnání všech operátorů podle ceny. Vše je maximálně rychlé a přehledné.

VÝHODY

NEVÝHODY

Nekomerční srovnávač bez nutnosti uvedení telefonního čísla

Pod zkratkou ČTÚ se skrývá Český telekomunikační úřad a i ten nabízí srovnávací nástroj sloužící k porovnání operátorů. Výhodný je však nejen pro samotné uživatele těchto služeb, ale i pro operátory, kteří do něj údaje vkládají sami a mohou si tak ověřit konkurenceschopnost svých nabídek. Přispět se tak služba snaží i k rozvoji trhu v této oblasti.

Jak je patrné z výše uvedených informací, srovnávač funguje zcela nezávisle a nekomerčně a slouží pro rychlé porovnání nabídek. Není třeba zadávat své telefonní číslo ani další údaje o sobě, stačí pouze uvést, kolik minut provoláte, kolik SMS průměrně napíšete a kolik dat potřebujete. A pak už uvidíte nejvýhodnější nabídky. Srovnat si je můžete podle ceny i všech parametrů.

Nevýhodou oproti dalším srovnávačům tu může být to, že zde z podstaty služby chybí neveřejné nabídky a případný přechod k novému operátorovi byste si museli zařídit sami.

VÝHODY

NEVÝHODY

Oblíbený portál, který se o vše postará za vás

Velmi pestrou škálu produktů si můžete porovnat na portálu Usetreno.cz. Vedle mobilních tarifů tu lze najít výhodnější půjčky, hypotéky, dodavatele energií nebo třeba nejvýhodnější účet. I díky této rozmanitosti už služeb využilo více než 2,7 milionu zákazníků.

K tomu, abyste provedli srovnání nejvýhodnějších nabídek na míru vašim potřebám, vám postačí dvě minuty času. Zadáte potřebné údaje (včetně svého telefonního čísla) a můžete vybírat. Jestliže najdete vhodnou nabídku a rozhodnete se operátora změnit, i v tomto případě vám pracovníci pomůžou vše vyřídit, a to zdarma a rychle – do 2 až 3 dnů. Stejně tak se na specialisty lze obrátit, pokud budete potřebovat jakoukoliv radu.

I recenze zákazníků na tuto službu jsou více méně příznivé a jako jediné minus tu tak můžeme uvést to, že není jasné, nabídky jakých operátorů při srovnání portál zohledňuje.

VÝHODY

NEVÝHODY

Moderní srovnávač se standardními službami 

Internet, satelitní televize i mobilní tarify jsou specialitami srovnávače Cinkly.cz. Už na první pohled působí moderně a uživatelsky příjemně a srovnání je zde rychlé, bezplatné a jednoduché.

Pokud se podíváme na mobilní tarify, portál zohledňuje nabídky osmi různých poskytovatelů a nabídne vám i nabídky neveřejné, výměnou za vaše telefonní číslo, bez kterého se vám nejvýhodnější tarify neukáží. Mnoho dalších údajů však už není potřeba a během pár vteřin tak objevíte nejlevnější nabídku přímo vám na míru, případně další tarify seřazené podle ceny.

Co zde hodnotíme jako mírné negativum, jsou chybějící recenze zákazníků.

VÝHODY

NEVÝHODY

ŠEST věcí, co čekat od srovnávače mobilních tarifů

Už jsme nastínili, co srovnávače tarifů jsou a jak fungují, pojďme se ještě podívat na celou věc z praktického hlediska. Co od nich můžete očekávat?

1) Bezplatnost

V první řadě se nemusíte bát, že byste za služby srovnávače platili, jedná se o bezplatnou službu, kterou tak můžete využít i v případě, že o změně neuvažujete, ale chcete mít přehled.


2) Nezávaznost

I když si budete nabídky prohlížet a třeba se o nich bavit s pracovníkem daného srovnávače, vše je nezávazné a je jen na vás, jakou nabídku (a zda vůbec nějakou) si vyberete.


3) Nezbytné údaje

Tím se dostáváme k tomu, že je třeba počítat s tím, že se ve většině případů budete muset srovnávačům svěřit s některými svými údaji, především telefonním číslem. I když jej řada lidí zadává nerada, celý proces výběru nového tarifu to může urychlit a vylepšit.


4) Neveřejné nabídky

Pokud do srovnávače zadáte svůj telefon, můžete očekávat také hovor s nabídkou neveřejných tarifů, které jinde na internetu většinou neobjevíte.


5) Asistence při přechodu

Naprostá většina srovnávačů nabízí službu zprostředkování přechodu k novému operátorovi, kdy se o celý proces postarají za vás. Vše navíc probíhá online.


6) Pozorně čtěte

A ještě jedno upozornění na závěr – mezi nabízenými tarify někdy mohou figurovat i ty pro studenty a seniory, přestože do těchto skupin nespadáte. Vyplývá z toho především to, že je dobré si nabídky prohlédnout opravdu pečlivě.

Často kladené otázky

V první řadě si ujasněte, jakým způsobem mobilní tarif využíváte nejvíce. Píšete SMSky, hodně voláte, nebo potřebujete velké množství dat? To všechno je třeba při výběru zohlednit. Myslete i na to, že výhodnější tarify můžete získat jako student či senior nebo pro větší skupiny lidí, například rodinu.

Ano, řada srovnávačů s poskytovateli těchto služeb úzce spolupracuje a díky tomu vám může nabídnout i neveřejné tarify za výhodnější ceny. Většinou je však třeba zadat své telefonní číslo, tyto nabídky vám totiž budou sděleny telefonicky, ve výčtu na internetu je patrně nenajdete.

Přechod k novému operátorovi je nyní maximálně jednoduchý a v podstatě se o něj postará operátor nový. Stačí mu poskytnout kontaktní údaje, telefonní číslo a ověřovací číslo účastníka, které jste získali při podpisu smlouvy, poslat vám jej stávající operátor ale může i dodatečně.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – nadšenec do zjednodušování světa tarifů

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)