Nejlepší internet v Brně 2024 – srovnání, ceny, recenze

Shrnutí: Při výběru internetu v Brně se můžete rozhodovat mezi řadou různých variant. Orientujte se především podle svých každodenních potřeb, počtu členů v domácnosti, rychlosti a také způsobu připojení. Pokud si zároveň chcete pořídit i mobilní tarif nebo televizní služby, můžete narazit na výhodnější ceny v rámci balíčků. Tady jsou tipy, které by vám mohly vyhovovat:

 • Za výběr redakce jsem označila ÚVT internet 300/150, a to vzhledem k výhodnému poměru výkonu a ceny. 
 • Zajímavou volbu představuje díky prvním 3 měsícům zdarma Vodafone.
 • Vysokou rychlost a televizní kanály zdarma nabízí O2.
 • Za zvážení stojí i oblíbený poskytovatel Telly.

A co dalšího se v článku dočtete? Přidám i recenze dalších poskytovatelů internetu v Brně, vysvětlím zásadní pojmy z této oblasti a přihodím řadu užitečných tipů k výběru. 


Výběr redakce

ÚVT internet
300/150 recenze

Kdy vybrat ÚVT internet 300/150?

Nemáte příliš vysoké nároky a hledáte variantu za příznivou cenu? Pak zkuste optiku 300/150 od ÚVT internet.  

Cena: 390 Kč


Oblíbená volba

Vodafone
Pevný internet 100

Kdy vybrat Vodafone Pevný internet 100?

Chcete si nejprve vyzkoušet, zda vám typ připojení a jeho rychlost bude vyhovovat? Možná pro vás bude tou správnou volbou tarif Vodafone, kde první 3 měsíce za službu neplatíte.

Cena: 599 Kč, první 3 měsíce zdarma


Extra rychlý

O2 Internet
HD Zlatý

Kdy vybrat O2 Internet HD Zlatý?

Oceníte připojení, k němuž získáte i možnost sledování televize zdarma? Pak nepřehlédněte nabídku O2. 

 Cena: 499 Kč


Další ke zvážení

Telly
DSL 50

Kdy vybrat Telly DSL 50?

Hledáte internet a televizní služby v jednom? Pak by vás svou nabídkou mohla oslovit Telly. 

 Cena: 450 Kč
Internet V Brně

Bydlíte v Brně a hledáte spolehlivého a cenově dostupného poskytovatele internetu? Není vůbec divu, jestli se v široké nabídce ztrácíte. Vybírat můžete dle různých druhů připojení, cen, rychlosti i možnosti propojit poskytování internetu s dalšími službami. Pro snadnější orientaci a rozhodování jsem vám připravila nejen recenzi konkrétních produktů, ale také několik tipů, podle kterých vybírat a vysvětlení toho nejpodstatnějšího, co byste o domácím internetu měli vědět. 

Způsobů, jak dostat internet do vaší domácnosti, je hned několik. V poslední době jste jistě slyšeli často skloňované výrazy jako optika, bezdrátové připojení, DSL či 5G síť. Co ale tyto futuristické pojmy vlastně znamenají a jaký typ připojení byste měli zvolit právě vy? Volit můžete ve zkratce ze tří variant.

 • Mobilní připojení – Někomu může doma stačit jen připojení k internetu skrze mobilní telefon. V takovém případě je pro vás nejdůležitější, jaké pokrytí a v jaké rychlosti nabízí váš mobilní operátor. Dnes je to ve většině případů a ve velkých městech jako Brno alespoň 4G síť. Pomalu se ale začíná rozšiřovat i nejmodernější 5G varianta. To, že má operátor vaši lokaci pokrytou ještě o rychlosti nerozhoduje – někdy ji omezuje konkrétní tarif.
 • Drátové připojení – V rámci drátového připojení mluvíme hned o několika variantách, a to o ADSL/VDSL, CATV a optických či ethernetových přípojkách. Hlavní výhodou je hlavně spolehlivost a stabilita, pro DSL internet platí také velmi jednoduchá instalace (v domácnosti stačí mít aktivní telefonní zásuvku).
 • Bezdrátové připojení – Známé také jako Wi-Fi připojení. Ideální varianta, pokud nemáte k dispozici pevný, drátový internet. Pro přijímání Wi-Fi signálu je nutné nainstalovat přijímač (anténu). Výhodou je flexibilita a většinou nižší cena.

Některé domácnosti si budou moci vybrat variantu připojení, v takovém případě je dobré zvážit všechna pro a proti. Často se ale nemusíte o typ technologie vůbec starat, protože vám bude doporučen přímo poskytovatelem a částečně se budete muset přizpůsobit možnostem vašeho bydlení.

Ověření dostupnosti je dnes velice rychlá záležitost. Na internetu je k dispozici celá řada srovnávačů a map pokrytí, stejně tak jednotliví operátoři a poskytovatelé internetu tuto službu nabízí. Na daných stránkách jednoduše zadáte svou adresu a obratem se dozvíte, zda a jaké služby jsou u vás dostupné.

Většinou zde bývá podmínkou, že musíte zadat své telefonní číslo – počítejte tedy s tím, že se vám v návaznosti na tento průzkum mohou poskytovatelé ozvat zpátky.

Nejlepší internet v Brně

Poskytovatelů internetu v Brně není málo. Abych vám pomohla najít toho nejlepšího, sestavila jsem výběr a srovnání oblíbených možností. 

 1. ÚVT internet 300/150
 2. Vodafone Pevný internet 100
 3. O2 Internet HD Zlatý
 4. Telly DSL 50
 5. O2 Internet HD Bronzový
 6. T-Mobile Pevný internet S
 7. Nej.cz Nej internet 20 Mb/s

1) ÚVT internet 300/150 recenze

Internet za příznivou cenu pro méně náročné

Kdy zvažovat ÚVT internet?

Nemáte příliš vysoké nároky a hledáte variantu za příznivou cenu? Pak zkuste optiku 300/150 od ÚVT internet.  

Za zvážení ale určitě stojí i nabídka operátorů, jako je Vodafone či O2. Pokud u nich máte mobilní tarif, mohli byste díky kombinaci služeb získat výhodnější cenu. 

Proč jsem vybrala ÚVT internet?

Protože ÚVT internet zaujme velmi příznivým poměrem výkonu a ceny. Pokud vám nebude vyhovovat tento tarif nebo typ připojení, můžete vybírat z celé řady dalších. Společnost tak má potenciál potěšit mnoho zákazníků, navíc si tu můžete zřídit také internetovou televizi nebo pevnou linku. To, zda je možné služby využívat i na vaší adrese, si snadno ověříte na webových stránkách. Odběr služeb lze vyřešit přes kontaktní formulář, chat i telefon. 

Hlavní výhodu hledejte v rychlosti a spolehlivosti. Na druhou stranu nepotěší aktivační poplatek, který není nízký a u řady konkurenčních společností jej nenajdete. Při dlouhodobém využívání služeb však nemusí být až takovou překážkou.   

Uživatelské recenze ÚVT internet

Strávila jsem desítky minut na Google nebo firmy.cz, abych zjistila, co o společnosti míní její zákazníci. A co jsem se dozvěděla? Ve srovnání s některými konkurenty si ÚVT internet vede v referencích skvěle. Internet zákazníci označují jako bezproblémový, rychlý, stabilní. Vedle toho hodnotí kladně i zákaznickou podporu a servis, s čímž jsem se příliš často nesetkala. Mnozí navíc služeb společnosti využívají už dlouhou dobu, a i to o něčem vypovídá. 

Zatímco někteří klienti také hlásí minimum výpadků, další s tímto tvrzením nesouhlasí. V několika málo případech se problém nepodařilo vyřešit, což je jedno z mála negativ, která se v recenzích vyskytují.

Cena390 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s300/150
Typ připojeníoptický
Aktivační poplatek1970 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

2) Vodafone Pevný internet 100 recenze

Komplexní služba za rozumnou cenu.

Kdy zvažovat Vodafone Pevný internet 100?

Chcete si nejprve vyzkoušet, zda vám typ připojení a jeho rychlost bude vyhovovat? Možná pro vás bude tou správnou volbou tarif Vodafone, kde první 3 měsíce za službu neplatíte.

Rychlost ale vzhledem k ceně není až tak oslnivá, za zvážení tak stojí třeba i varianta od ÚVT internet

Proč jsem vybrala Vodafone Pevný internet 100?

Protože Vodafone neposkytuje jen internet, ale také televizi nebo mobilní tarify – pro někoho tedy může být zajímavou variantou propojit všechny tyto služby k jedné společnosti. Nejdůležitější je ale samozřejmě nabídka Pevný internet 100. V tomto produktu získáte připojení formou VDSL s rychlostí 100/10 Mb/s.

Výhodou je, že první tři měsíce nemusíte za internet platit a službu si tak “vyzkoušíte” zdarma. Poté již platíte 599 Kč za měsíc. Aktivace služby je zdarma a většinou je provedena během pěti pracovních dnů.

Uživatelské recenze Vodafone Pevný internet 100

Vyrazila jsem na průzkum recenzí na služby Vodafonu, a to na tarifomat.cz nebo mapy.cz. Co jsem z nich vyčetla? Nejprve mě trochu vyděsilo, jak negativně hodnocení vyznívají. Na druhý pohled ale zjistíte, že se ve spoustě případů jedná buď o kritiku jednotlivých pracovníků, nebo naprosto nerelevantní komentáře. Tak se nenechte odradit, mezi nimi se totiž skrývají i hodnocení pozitivní. Ta vyzdvihují především rychlost a stabilitu internetu a zmiňují, že kvalita odpovídá i o něco vyšší ceně. 

Cena0 Kč na 3 měsíce, poté za 599 K
Rychlost download/upload v Mb/s100/10
Typ připojeníVDSL
Aktivační poplatekzdarma 

VÝHODY

NEVÝHODY

3) O2 Internet HD Zlatý recenze

Kvalitní připojení od největšího provozovatele internetové televize v ČR. 

Kdy zvažovat O2 Internet HD Zlatý?

Oceníte připojení, k němuž získáte i možnost sledování televize zdarma? Pak nepřehlédněte nabídku O2. 

Pokud však televizní služby nevyužijete, možná si vystačíte s levnějšími variantami, jako je O2 Internet HD Bronzový

Proč jsem vybrala O2 Internet HD Zlatý?

Protože kabelové připojení od O2 by mělo zajišťovat stabilitu, konkrétně můžete počítat s rychlostí 100/20 Mb/s. S objednáním tohoto produktu navíc můžete ušetřit a získat O2 TV Modrou zdarma – na ní naleznete více než 30 televizních stanic.

Nevýhodou je aktivační poplatek, konkrétně za zřízení internetu zaplatíte 99 Kč. Stejně tak nezapomeňte, že je třeba dokoupit nebo měsíčně platit za modem. Tuto nabídku nejvíc oceníte, pokud chcete kromě internetu sehnat také televizní služby.

Uživatelské recenze O2 Internet

Stejně jako u některých dalších konkurenčních společností ani z recenzí na O2 Internet zrovna nečíší chvála. Alespoň při prvním pročtení hodnocení na tarifomat.czmapy.cz nebo webtrhu. Někteří zákazníci si zde stěžují na časté výpadky nebo přístup zaměstnanců. 

Ale vzhledem k celkové oblíbenosti internetového připojení od O2 to samozřejmě ve finále vůbec tak špatné není. Objevují se i příznivé reference, v nichž klienti vyzdvihují rychlost a stabilitu připojení, a podle pár z nich jsou služby ještě lepší, než čekali. 

Cena499 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s100/20
Typ připojeníVDSL
Aktivační poplatek99 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

4) Telly DSL 50 recenze

Telly nabízí nejen internetovou televizi, ale i průměrně rychlý internet. 

Kdy zvažovat Telly DSL 50?

Hledáte internet a televizní služby v jednom? Pak by vás svou nabídkou mohla oslovit Telly. 

Pokud vám ale nestačí průměrná rychlost, nejspíš z této nabídky úplně nadšení nebudete. V tom případě se poohlédněte třeba u O2 nebo ÚVT internetu

Proč jsem vybrala Telly DSL 50?

Protože i když se Telly soustředí hlavně na televizní služby, nabízí i pevný internet. Za VDSL připojení o rychlosti 50/5 zaplatíte 450 Kč za měsíc. Aktivace navíc stojí 1 000 Kč. Tato rychlost je v poměru cena/výkon zhruba uprostřed, pokud ji porovnáme s konkurencí. Poskytovatel tvrdí, že instalace a aktivace bude provedena obvykle do 5 pracovních dnů.

Někteří zákazníci dávají přednost takto méně známé společnosti a rádi kombinují internet s dalšími službami – v tomto případě hlavně televizí. Na druhou stranu je ale Telly poměrně drahá – zvláště s ohledem na aktivační poplatek.

Uživatelské recenze Telly

I v případě Telly jsem se vydala na zevrubný průzkum referencí klientů. Hned na začátek musím zmínit, že jsem jich nenašla zrovna mnoho. Pár se jich ale na firmy.cz nebo Google objevilo. Stejně jako u dalších společností lidé přispívají především kritickými komentáři, v nichž poukazují na časté výpadky, nedostatečnou komunikaci nebo méně přehlednou aplikaci. 

Na druhou stranu jsou ale mnozí se společností spokojení a chválí si rychlost, stabilitu i přístup podpory. Dá se tak říct, že do značné míry záleží na individuálních zkušenostech. 

Cena450 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s50/5
Typ připojeníVDSL
Aktivační poplatek1000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

5) O2 Internet HD Bronzový recenze

Internet pro méně náročné od známé společnosti. 

Proč jsem vybrala O2 Internet HD Bronzový?

O2 nabízí mimo internetu také mobilní tarify či internetovou televizi. Výhodou konkrétně HD Bronzového internetu je velmi snadná instalace – díky 4G LTE technologii stačí vložit SIM kartu a zapojit model do zásuvky. Musíte však počítat s tím, že získáte jen 20/2 Mb/s v rámci rychlosti.

Tento internet se tak bude nejvíce hodit pro méně náročné osoby, které chtějí jen běžně brouzdat na internetu a nemají žádná velká očekávání. Také je potřeba počítat s 99 Kč jako aktivačním poplatkem. Na druhou stranu se můžete spolehnout na podporu stabilní společnosti a lehkou instalaci, kterou zvládnete sami.

Cena399 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s20/2
Typ připojení4G LTE
Aktivační poplatek99 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

6) T-Mobile Pevný internet S recenze

Levný internet ideální na běžné surfování po internetu. 

Proč jsem vybrala T-Mobile Pevný internet S?

T-Mobile Pevný internet je nejlepší variantou pro ty, kdo chtějí co nejvíce ušetřit a nevadí jim, že bude jejich internet pomalejší (konkrétně se bavíme o rychlosti 20/2 Mb/s). Prvních 6 měsíců této služby je jen za 299 Kč, následně za 399 Kč. Jedná se o technologii VDSL a její instalace je zdarma.

Výhodou tohoto produktu je také možnost kombinovat jej s dalšími službami společnosti T-Mobile. Na druhou stranu ale nesmíte být příliš nároční a pokud chcete s počítačem pracovat často a ve velkém, pak budete muset investovat do rychlejší varianty (klidně od té samé společnosti).

Cena299 Kč, na 6 měsíců, poté za 399 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s20/2
Typ připojeníVDSL
Aktivační poplatekzdarma

VÝHODY

NEVÝHODY

7) Nej internet 20 Mb/s recenze

Zajímavá alternativa pro méně náročné

Proč jsem vybrala Nej internet 20 Mb/s?

Nej.cz není tolik známý jako jiné společnosti, přesto funguje již přes deset let a nabízí nejen internet, ale také televizi nebo mobilní tarify. V případě Nej internetu 20 Mb/s můžete nepřekvapivě očekávat rychlost 20/2 Mb/s, a to za cenu 419 měsíčně. K tomu je nutno připočíst aktivační poplatek 500 Kč.

Tato varianta je vhodná pro někoho, kdo není příliš náročný a nepotřebuje stahovat nebo nahrávat velké objemy dat. Pro běžného uživatele ale bude zcela dostačující. Výhodou je, že modem nemusíte kupovat, pouze si ho půjčit na vratnou kauci.

Cena419 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s20/2
Typ připojeníVDSL
Aktivační poplatek500 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat poskytovatele internetu

Stále se v nabídkách ztrácíte a nejste si jisti, podle jakých parametrů se finálně rozhodnout? Zde je několik stručných tipů, které vám mohou pomoci.

1) Promyslete si, co budete na počítači nejčastěji dělat.

Svoje nároky a očekávání musíte upravit podle toho, jakým způsobem budete internet nejčastěji využívat. Jde vám o občasné brouzdání na internetu, prohlédnutí emailů a zkontrolování bankovního účtu? Nebo chcete koukat na videa, streamovat či hrát online videohry? V prvním případě vám postačí v podstatě jakékoliv připojení, v tom druhém musíte vybírat pečlivěji.


2) Vybírejte podle typu připojení

Na začátku článku jsem zmínila, že internet se k vám domů může dostat několika způsoby. Podle vašich možností a preferencí můžete vybrat konkrétní produkt podle toho, jaké technologii dáváte přednost.


3) Porovnejte cenu

Cena samozřejmě částečně odpovídá kvalitě, takže není úplně nejlepší nápad sáhnout automaticky po nejlevnější variantě. Přesto je to ale důležitý faktor, který vám může při rozhodování pomoci. Pokud nutně nepotřebujete ten nejvýkonnější internet, tak můžete zvolit cenově výhodnější nabídku.


4) Zvažte výhodné balíčky

Náklady můžete snížit také ve chvíli, kdy využijete služeb větších poskytovatelů a zkombinujete si internet, televizi a například pevnou linku do jednoho. Někdo tyto služby nevyužije, ale pokud víte, že tak jako tak potřebujete všechny? Sjednocením služeb u jednoho dodavatele šetří často jak peníze, tak byrokracii.


5) Pročtěte si smlouvu, poplatky a podmínky

Vybírejte podle toho, který dodavatel vám nastaví nejférovější podmínky. Jaké závazky vám ze smlouvy plynou? Souvisí s poskytnutím internetu nějaký aktivační poplatek? Jakým způsobem budete moci poskytovatele zrušit nebo měnit? Tyto otázky vám ve výběru také pomohou.

Shrnutí: Podle čeho vybrat nejlepšího poskytovatele internetu? 

✅ Nabízí poskytovatel pro vás vhodné technické řešení?ano
✅ Je pro vás dostatečná rychlost připojení?ano
✅ Seznámili jste se s poplatky za doplňkové služby?ano
✅ Podívali jste se, zda nemůžete ušetřit kombinací internetu a dalších služeb?ano

Jaká je situace s internetem v Brně

Brno jako druhé největší město České republiky nemá s pokrytím a spolehlivostí internetu problém – díky velké poptávce je zde i dostatečně široká nabídka. Kromě klasického připojení se zde začíná rozrůstat také pokrytí 5G sítí.

S velkou nabídkou mnoha brněnských poskytovatelů internetu se však zvyšuje nutnost být při výběru trochu obezřetnější – snadněji narazíte na nevýhodnou a nesolidní službu.

Často kladené otázky

Záleží samozřejmě na typu připojení a konkrétním poskytovateli, ale v naprosté většině případů můžete počítat se zprovozněním do jednoho týdne od objednání služby.

Budu-li upřímná, poskytovatelé internetu tento nástroj využívají zkrátka k akvizici nových klientů. Jako zákazník toho však můžete využít. Pokud vám společnost zavolá zpátky a začne vám nabízet konkrétní produkt, máte velkou šanci domluvit si výhodnější cenu. Díky telefonnímu číslu se navíc můžete ujistit, že se k vám internet opravdu dostane, situace se totiž liší v podstatě dům od domu.

Pod prvním číslem se skrývá teoretická maximální rychlost downloadu, tedy stahování. Neznamená to nutně, že tuto rychlost potřebujete jen při stahování souborů z internetu do počítače. Ovlivní to také rychlost načítání stránek, přehrávání videí apod. – jde zkrátka o veškerý tok dat směrem k vám. Naopak ve chvíli, kdy budete data přenášet “ven”, bude se jednat o upload a právě jeho rychlost je druhou uváděnou hodnotou.

4.9/5 - (15 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – nadšenec do zjednodušování světa tarifů

Podobné články

Napsat komentář