TOP 7: Nejlepší streamovací služby 2024 – Netflix, Disney+…

Chcete si předplatit tu nejlepší streamovací službu, ale nevíte, která je pro vás ta pravá? A proč byste si ji vůbec měli pořizovat? Můžete sledovat filmy a seriály na počítači i telefonu a užít si tak odpočinek i na cestách?


Výběr redakce

Přeplněno českým obsahem

Cena: 159 Kč/měsíc


Kompletní nabídka v češtině

Originální streamovací služba, která šlape ostatním na paty

Cena: 199 Kč/měsíc nebo 1 590 Kč/rok


Oblíbená volba

Novinka, která se těší obrovskému zájmu

Cena: 199 Kč/měsíc


Obrovské množství obsahu

Celosvětová jednička streamovacích služeb

Cena: 199 Kč/měsíc (basic), 259 Kč/měsíc (standard), 319 Kč/měsíc (premium)

Streamovací Platformy

V dnešní době už není nic neobvyklého na tom, že se uvelebíte v křesle s vidinou perfektního filmu na večer –⁠ jenže vzápětí zjistíte, že v televizi nic nedávají. Nesmiřte se s tím, co zrovna promítají (a prokládají obrovským množstvím reklamy) a buďte pánem svých filmů a seriálů. Jak? Prozkoumejte nejlepší streamovací služby, které si můžete aktuálně předplatit, a už nikdy nebudete muset náročně řešit, jak se zabavit.

Kvalitní zábava u obrazovky bez zbytečných rušivých elementů. Streamovací služby vám za měsíční poplatek naservírují nejnovější filmy a seriály přímo pod nos. Oproti běžným televizním kanálům si můžete přehrávat co chcete a hlavně kdy chcete –⁠ a právě v tom spočívá jejich obrovská výhoda.

Za určitý poplatek, který není nijak vysoký, dostanete jedinečný obsah a ten si můžete vybírat podle nálady a kdykoliv se vám zachce a hlavně vás už nikdy nebudou rušit otravné reklamy. Některé streamovací služby nabízí možnost sledování offline tedy stažení obsahu a následné sledování třeba v době, kdy nemáte možnost stabilního připojení k internetu, například v letadle nebo ve vlaku.

Dost záleží na vámi vybrané předplacené streamovací službě, jelikož každá to může mít jinak. Běžně však můžete obsah sledovat na počítači, telefonu, tabletu i chytré televizi. Pokud vlastníte všechna tato zařízení, můžete je střídat podle nálady.

Přeplněno českým obsahem

Na Voyo se to hemží českými filmy a seriály, kterých je zde víc než 2 000. Kromě toho na této platformě lze sledovat živé vysílání televize Nova, epizody seriálů jsou tu dostupné dříve a samozřejmě vše v klidu bez rušivých reklam. Voyo umožňuje sledování přes internetový prohlížeč, počítač, telefon, tablet a chytrou televizi. Součástí je také možnost sledování až na pěti zařízeních a na dvou zařízeních současně, nenabízí však možnost obsah stahovat a poté sledovat offline. Cena předplatného na Voyo je 159 Kč tato platforma však nabízí týdenní zkušební dobu zdarma. Nejlepší možná kvalita obrazu na Voyo je Full HD.

Cena: 159 Kč/měsíc

VÝHODY

NEVÝHODY

Originální streamovací služba, která šlape ostatním na paty

Streamovací služba HBO Max nabízí svůj vlastní originální obsah ve full HD kvalitě a šlape na paty Netflixu i Disney+. Nechybí tituly z produkce Warner Bros, HBO, Max Originals nebo Cartoon Network. Nenabízí žádné zkušební období, za to však potěší slevou na ročním předplatném. Měsíční poplatek za službu činí 199 Kč, roční předplatné vyjde na 1 590 Kč tudíž lze ušetřit 33 %. I HBO Max si můžete předplatit s celou rodinou, jelikož sledovat obsah můžete až na 5 zařízeních (ale pouze na dvou současně). Pokud jste zastánce dabingu a českých titulků, pak budete mít radost. HBO Max nabízí všechny videotituly i v češtině.

Cena: 199 Kč/měsíc nebo 1 590 Kč/rok

VÝHODY

NEVÝHODY

Novinka, která se těší obrovskému zájmu

Obrovskou vlnu zájmu právě zažívá platforma Disney+, která je v České republice teprve chvíli. V polovině června 2022 se spustila a v tuzemsku už má tolik fanoušků, že se dostala na druhé místo oblíbenosti. Předplatné této streamovací služby stojí 199 Kč měsíčně, nebo můžete zvážit platbu na celý rok za 1 990 Kč ušetříte tak 15 %. Disney+ nabízí jedinečný obsah pocházející ze studií Pixar, Disney nebo třeba Star Wars proto můžete očekávat skutečně jen to nejlepší. Obsah můžete sledovat na počítači, telefonu nebo chytré televizi a samozřejmostí je také stahování a následné sledování offline. 

Nevýhodou této streamovací služby je menší množství obsahu na Disney+ je celkem zhruba 300 filmů, seriálů a pohádek, jiné jich mají i o tisíce víc. Jeden účet mohou využívat až 4 zařízení a kvalita sledovaného obrazu je v závislosti na sledovaném videotitulu až 4K Ultra HD a Dolby Vision.

Cena: 199 Kč/měsíc

VÝHODY

NEVÝHODY

Celosvětová jednička streamovacích služeb

Ačkoliv každá streamovací služba nabízí úplně jiný obsah a tím pádem i jiné výhody, i tak je Netflix stále nejoblíbenější. Má obrovskou nabídku video titulů, která dosahuje skoro 7 000, ne všechny jsou však s českým dabingem nebo titulky. Anglických titulků se však sledující dočká vždy. 

Netflix má svůj ceník rozdělený do tří kategorií. Kategorie basic stojí 199 Kč, má nejnižší kvalitu obrazu (480p až 720p) a je pouze pro jednu osobu. Další je standard za 259 Kč pro dvě osoby a zařízení s nabízenou kvalitou Full HD a nakonec premium, které stojí 319 Kč, je určené až pro čtyři osoby (zařízení) a nabízí nejvyšší možnou kvalitu 4K.

Cena: basic 199 Kč/měsíc, standard: 259 Kč/měsíc nebo premium: 319 Kč/měsíc

VÝHODY

NEVÝHODY

Filmy a seriály za 79 Kč měsíčně

Pokud si vystačíte s angličtinou, Amazon Prime pro vás může být zajímavá varianta streamovací služby, jelikož můžete výrazně ušetřit. Měsíční předplatné činí pouhých 79 Kč. České titulky a dabing se zde zatím vyskytují spíše výjimečně, i to je nejspíš důvod nižší ceny. U všech světových filmů, seriálů a pořadů však nabízí Ultra HD kvalitu obrazu. Tato streamovací služba by rozhodně stála za zkoušku a to Amazon Prime na pár dní zdarma umožňuje. 

Cena: 79 Kč/měsíc

VÝHODY

NEVÝHODY

Oblíbená platforma nejen pro jablíčkáře

Streamovací služba Apple TV+ zaujme nejspíš hlavně “jablíčkáře”, kteří mají k této značce blízko není to však povinností. Nabízí kvalitní a zajímavý obsah, je ho bohužel však žalostně málo a stejně tak málo je i filmů a seriálů v češtině. Spousta předplatitelů si stěžovala, že výběr je skutečně malý a předplatné pro ně nemá velký význam. Naopak se ale našlo několik lidí, kteří si Apple TV+ chválili. Obsah můžete sdílet se svou rodinou Apple TV+ slibuje, že je právě pro rodiny obsah vhodný. Cena je přijatelných 139 Kč měsíčně a je oproti konkurenci nižší.

Cena: 139 Kč/měsíc

VÝHODY

NEVÝHODY

Levná streamovací služba nabízející pořady z Primy

Streamovací služba iPrima patří rozhodně k těm nejlevnějším je k mání za 59 Kč měsíčně. Nízká cena však má i svůj důvod. Pořady jsou pouze z kanálů televize Prima, které se běžně vysílají nebo vysílaly. Předplatné se vám bude hodit v případě, že máte v oblibě pořady Primy, ale nemáte čas nebo chuť si je pouštět v době, kdy jsou zrovna v televizi. Lákavá je také absence reklam a možnost připojit až 5 zařízení. Nechybí ani možnost stahování pořadů a následné sledování offline. U zahraničních filmů či seriálů nechybí čeština.

Cena: 59 Kč/měsíc

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat streamovací službu

Zdá se vám, že vybrat si ideální streamovací službu, která by vám skutečně vyhovovala, je příliš náročné? Nemusí být, pokud víte, jak na to. Podívejte se na tipy, které vám pomohou vybrat si streamovací službu hned teď.

1) Kvalita x kvantita. Co je pro vás důležitější?

Existují streamovací služby, na kterých budete minuty, možná i desítky minut hledat ten ideální film na večer který stále nebudete nacházet. Zní to pro vás jako noční můra? Pokud chcete mít film nebo seriál vybraný ihned, možná pro vás budou lepší volbou služby, které nabízí o něco méně obsahu. Pokud toužíte po širokém výběru, zvolte si ty skutečně napěchované, jako je například Netflix.


2) Rozhodujte se podle jazyku, ve kterém chcete obsah sledovat

Další důležitý bod, který byste měli znát. Čeština, nebo angličtina? Jestliže jste zastáncem obsahu v mateřském jazyce, zaměřte se na českou streamovací službu Voyo, popřípadě na HBO Max, který má také všechny tituly v češtině. Jestliže vám nedělá problém obsah v angličtině, dejte klidně šanci levné platformě Amazon Prime a nebo Netflixu, který má obrovský výběr. Milovníci pořadů televize Prima si mohou předplatit českou streamovací službu iPrima, která stojí pouhých 59 Kč měsíčně.


3) Budete streamovací službu používat sami, nebo s rodinou?

Sledovat filmy a seriály v rámci rodiny má velkou výhodu. Ačkoliv vás bude sledovat víc, budete platit stále stejnou měsíční částku (kromě Netflixu). Zaměřte se na počet zařízení, která mohou současně danou streamovací službu využívat. Nejvíc připojených zařízení nabízí například Disney+, Netflix nebo české Voyo.


4) Některé streamovací služby nabízí častěji novinky

Máte-li v oblibě skutečně velký výběr, pak oceníte Netflix, který filmy, seriály, pohádky i dokumenty obměňuje. Často vám tedy bude ukazovat novinky, které jste ještě neviděli, a mohly by vás bavit. Má to však i své mínus z Netflixu sem tam také nějaký film nebo seriál zmizí.


5) Kvalitní obraz zpříjemní sledování 

Když si předplatíte určitou streamovací službu, pak nejspíš očekáváte velmi kvalitní obraz. To některé streamovací služby splňují více, některé však méně. HBO Max nabízí své tituly ve Full HD kvalitě, a pokud byste chtěli ještě něco víc, pak Disney+ nabízí až 4K Ultra HD kvalitu obrazu. Lepší obraz nabízí také Netflix, tam byste si však museli zaplatit prémiové členství.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma streamovacích služeb.

Určitě ano. Ačkoliv záleží na každém jedinci individuálně, tak předplacení určité streamovací služby za cenu okolo 199 Kč měsíčně vám ušetří spoustu času, nervů a kromě toho vám zajistí (třeba oproti klasickým televizním kanálům) velkou svobodu.

Abyste mohli v klidu sledovat vše, co streamovací služby nabízí, budete potřebovat pouze připojení k internetu a zařízení, ze kterého budete sledovat počítač, telefon, tablet nebo třeba chytrou televizi záleží, co vámi vybraná streamovací služba podporuje.

Pro každého, kdo má chuť sledovat něco nového. Bohatě stačí, pokud máte zájem sledovat filmy a seriály to je to hlavní a jediné, co streamovací služby nabízí.

Na oficiálních stránkách dané streamovací služby. Tam se zaregistrujete, přihlásíte. Pak zpravidla bezpečně vyplníte základní údaje o sobě a o své platební kartě. Pak už jen zaplatíte a můžete okamžitě sledovat je to brnkačka.

Zdarma s největší pravděpodobností není žádná streamovací služba a pokud je, tak bohužel nebude kvalitní bez peněz získaných od předplatitelů by si streamovací služby nemohly dovolit přinášet neustále nový a jedinečný obsah ve špičkové kvalitě.

Určitě ano. Zejména Disney+ a HBO Max jsou skvěle přizpůsobené pro děti. Třeba Netflix nabízí možnost zřídit si pro děti samostatný účet, na kterém budou k dispozici pouze pohádky nemůže se tedy stát, že by si vaše dítě pustilo něco, co by nemělo vidět.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – nadšenec do zjednodušování světa tarifů

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)