SROVNÁNÍ: 8 nejlepších T-Mobile tarifů 2024 - recenze, diskuze


Výběr redakce

Balíček s neomezeným voláním a základním objemem dat.

Cena: 550 Kč


Pro náročné

Tarif pro náročnější zákazníky s neomezenými daty i voláním. 

Cena: 1275 Kč


Neomezené volání s 1 GB dat

Ideální volba pro náruživé telefonisty.

Cena: 475 Kč


TOP pro studenty

Ideální tarif pro mladé – děti, studenty, teenagery. 

Cena: 450 Kč
T Mobile Tarify

Změnit svého operátora je dnes snadnější než kdy dřív. Proč tedy zůstávat někde, kde vám nabídka nevyhovuje? Každý máme od mobilního tarifu trochu jiná očekávání a dáváme přednost jiným službám, proto je důležité se pečlivě rozhodnout. 

Mobilní operátoři vědí, že konkurence je veliká a svým zákazníkům se snaží vyjít vstříc – neomezená data, volání a sms zdarma, výhodnější tarifikace… Abyste se v nabídce neztratili, připravili jsme pro vás přehlednou recenzi – v tomto případě konkrétně recenzi tarifů od T-Mobile. 

Historii T-Mobile jako společnosti můžete vysledovat až do začátku 90. let minulého století. Mnozí z vás si možná vybaví, když ještě fungoval na českém území jako Paegas. Od té doby se výrazně rozrostl a kromě klasických služeb a poskytování mobilních tarifů už má v nabídce také internet, televizi nebo funkci chytré auto. Momentálně spadá T-Mobile do vlastnictví skupiny Deutsche Telekom pro mobilní služby.

Signál T-Mobile je velice spolehlivý, svou sítí má pokryté v podstatě celé území České republiky a momentálně pracuje i na rozšiřování pokrytí takzvané 5G sítě.

T-Mobile nabízí několik tarifů, přičemž každý je vhodný pro trochu jiného zákazníka. Vybrané tarify si můžete dopodrobna prostudovat díky konkrétním recenzím níže, zde ale přinášíme stručný a kompletní seznam toho, co T-Mobile může poskytnout.

  • Pořád online – Neomezené volání, slušný balík dat a garance toho, že chat, mapy a bankovní aplikace vám poběží i po jejich vyčerpání. Ideální pro každého, kdo nechce nutně neomezená data, ale zároveň nechce být nechám ve štychu.
  • Neomezený tarif – Název je poměrně přímočarý a je tedy jasné, co s tímto tarifem získáte. Pokud intenzivně a pravidelně brouzdáte na internetu a nechcete se zabývat tím, kolik dat vám zbývá, pak je právě tento ideální volbou.
  • Hlavně data – Tento tarif oceníte, pokud chcete velký objem dat a víte, že toho zas až tak moc neprovoláte a nepropíšete skrze sms.
  • Start – Jednoduchý tarif pro ty, kdo nepotřebují velké objemy dat a stačí jim jen volání.

Všechny tyto tarify mají více variant – různý objem dat, různá rychlost internetu, nebo třeba s možností slevy na zakoupený telefon. Dle toho se pak samozřejmě liší i cena.

Tarify nejsou jedinou možností, jak využívat mobilních služeb operátora T-Mobile. Další variantou jsou kredity a předplacená karta, která vám umožňuje mít výdaje lépe pod kontrolou a platit jen ve chvíli, kdy služeb opravdu využíváte.

Tarifikace je systém operátora, dle kterého účtuje (tarifikuje) provolaný čas. Existuje více variant, ale nejčastější jsou 4 možné varianty a v tomto seznamu jsou seřazeny od té nejméně výhodné po tu nejlevnější (z pohledu zákazníka).

  • 60+60 – Platba za každou započatou minutu. Operátor má nastavenou cenu za 1 minutu volání. Jakmile započnete další minutu volání, tato částka se vám připočte – bez ohledu na to, zda voláte 1 minutu a 1 sekundu nebo 1 minutu a 59 vteřin.
  • 60+30 – První minutu platíte standardně, pak platíte za každou provolanou půlminutu. O trochu lepší model než ten první, přesto stále poměrně nevýhodný.
  • 60+1 – První minutu platíte běžně, zbytek je již spravedlivě dle konkrétních provolaných vteřin
  • 1+1 – Nejspravedlivější varianta, díváme-li se na tarifikaci z pohledu zákazníka. Platíte jen reálně provolané vteřiny.

Najít informace o tarifikaci T-Mobile je trochu náročnější, dle dostupných informací se zdá, že využívají 60+60 variantu.

Rychlost dat se odvíjí od tarifu, který si vyberete. V nabídce jich je několik, průměrné tarify mají rychlost 10 Mb/s. Zajímavá je pak varianta 5G sítě, jejíž pokrytí se postupně rozrůstá. Nic rychlejšího v tuto chvíli není k dispozici a odezva této sítě je opravdu blesková.

V dnešní době není nic zadarmo, a tak není divu, že v chytlavých reklamách a lákadlech hledáme skryté háčky. Jak je to tedy s neomezenými tarify od T-Mobile? Opravdu se nemusíte obávat žádných limitů a hranic?

T-Mobile nabízí několik neomezených tarifů. Žádný z nich opravdu nemá objemový limit ani ve volání a sms, ani v datech. Jediné, čím se liší, je rychlost internetu, za kterou si musíte připlatit. Nejdražší balíček vás pak navíc nebude omezovat ani v zahraničí.

V podstatě celá Česká republika má u T-Mobile pokrytí skrze LTE síť – ta je nástupcem 3G sítě, někdy bývá označována jako 4G. V hlavních městech pak můžete počítat již s nejnovější generací 5G sítě, jejíž dosah se v budoucnu bude víc a víc rozrůstat.

Balíček s neomezeným voláním a základním objemem dat.

Dobrá volba pro všechny, kdo potřebují často a aktivně volat, ale nejsou až tak nároční na obsah dat. V tomto tarifu získáte neomezené volání, 3 GB dat a balíček Pořád online. Co si pod posledním ze zmíněných představit? Pokud svá data vyčerpáte, tak se nemusíte bát – mapy, chat, jízdní řády či bankovní aplikace vám stále poběží – to nejdůležitější vás tak nezradí. V ceně je i EU roaming.
Tento tarif vás vyjde na 550 Kč měsíčně.

Cena550 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data3 GB
Závazekbez

VÝHODY

NEVÝHODY

Tarif pro náročnější zákazníky s neomezenými daty i voláním. 

Pokud se nechcete zabývat žádnými limity a omezeními, pak by vás mohl zaujmout tarif Neomezeně XL. Neomezené volání, SMS (do všech sítí) i data. Rychlost internetu 10 Mb/s a prvních 15 GB si můžete užít s plnou rychlostí. EU roaming je v ceně.

K tomu všemu můžete mít slevu 3 000 Kč za nový telefon. Tento neomezený tarif vychází na 875 Kč měsíčně. Existují ještě dražší varianty neomezeného tarifu, díky nimž získáte ještě rychlejší síť a bonusy s voláním do zahraničí.

Cena1 275 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Dataneomezeně
Závazekbez

VÝHODY

NEVÝHODY

Ideální volba pro náruživé telefonisty.

Pokud víte, že mobil používáte hlavně klasickým způsobem, pak by vás mohly zaujmout tarify řady Start. Tarif Start má jen 1 GB dat, zato však nabízí neomezené volání a SMS. S tímto objemem dat vyřešíte to nejzákladnější – zkontrolujete email, občas něco vyhledáte. EU roaming je v ceně.

Tento tarif vychází na 475 Kč měsíčně, v nabídce je ale také Start 150 za 350 Kč. Varianta 150 je levnější, protože má omezené minuty volání a SMS (na 150 u obou).

Cena475 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data1 GB
Závazekbez

VÝHODY

NEVÝHODY

Ideální tarif pro mladé – děti, studenty, teenagery. 

Tento tarif stojí 450 Kč měsíčně a obsahuje vše, co od svého mobilu očekává mladý člověk. Neomezené volání a SMS jsou základem. Ten je doplněn 8 GB dat. Ani po jejich vyčerpání však není třeba se bát. Díky balíčku Pořád online můžete i po vyčerpání dat využívat důležité aplikace jako např. chat, mapy, jízdní řády nebo bankovní aplikace. EU romaing je též v ceně.

Pro balíček Student existuje ještě vylepšená a dražší varianta, které se však věnuje samostatná recenze.

Cena450 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data8 GB
Závazekbez

VÝHODY

NEVÝHODY

Tarif patřící k těm nejoblíbenějším, a to nejen díky velkému objemu dat. 

Plnohodnotný tarif 8 GB postačí i náročnějším uživatelům. Nabízí neomezené volání i sms a 8 GB dat. I po vyčerpání zmíněného objemu zůstáváte v kontaktu s tím nejdůležitějším díky balíčku Pořád online – ten vám sice zpomaleně, ale spolehlivě, zpřístupní nejdůležitější aplikace – chat, jízdní řády, mobilní bankovnictví, mapy.

EU roaming je v ceně, s balíčkem získáte slevu 2 000 Kč na nový telefon. Tento tarif vychází celkem na 675 Kč měsíčně.

Cena675 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data8 GB
Závazekbez

VÝHODY

NEVÝHODY

Plně vybavený tarif pro náročné studenty. 

Tarif výhodný hlavně pro mladé lidi, kteří tráví spoustu času brouzdáním na internetu, stahováním, koukáním na videa a hraním her (a tím pádem využívají spoustu dat). Tarif obsahuje neomezené volání i SMS, stejně jako data. Nečekají vás tedy žádné limity, žádná omezení. Počítat můžete s rychlostí 10 Mb/s, prvních 15 GB jede plnou rychlostí. Navíc získáte 1500 Kč na nový telefon.

Tarif je věkově omezen, a to pro osoby od 6 do 26 let. EU roaming je v ceně. Tato služba vychází měsíčně na 650 Kč.

Cena650 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Dataneomezeně
Závazekbez

VÝHODY

NEVÝHODY

Oblíbený tarif s maximální dávkou dat. 

S tímto tarifem můžete neomezeně volat, psát zprávy a bez obav surfovat po internetu – a to díky 12 GB dat. Pokud byste náhodou i tento objem vyplýtvali, pak máte díky balíčku Pořád online pojistku – chat, mapy, jízdní řády, bankovní aplikace, to vše vám zůstane dostupné za všech okolností.

EU roaming je v ceně a dostanete slevu 2 000 Kč na nový telefon. Balík se vším všudy vychází na 775 Kč měsíčně.

Cena775 Kč
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data12 GB
Závazekbez

VÝHODY

NEVÝHODY

Tarif s neomezeným voláním a základním objemem dat.

Poslední tarif z rodiny “Pořád online”. Samozřejmostí je neomezené volání a SMS. Tato varianta má trochu menší objem dat, někomu však 4 GB bohatě vystačí. Při jejich vyčerpání se navíc nemusíte bát. Díky Pořád online balíčku vám budou i nadále fungovat aplikace chatu, bankovnictví, mapy či jízdní řády. EU roaming je v ceně a za celý tento balíček zaplatíte 575 Kč měsíčně.

Cena425 Kč
Volání150
SMS150
Data4 GB
Závazekbez

VÝHODY

NEVÝHODY

5+1 důvodů, proč si (ne)vybrat operátora T-Mobile

Proč byste měli ze všech operátorů vybrat právě T-Mobile? A je případně nějaký důvod, proč T-Mobile raději nezvažovat? To jsme zkusili stručně shrnout v následujících řádcích.

5 důvodů, proč vybrat T-Mobile

1) Neomezené je opravdu neomezené

U neomezených tarifů se nemusíte bát žádných skrytých kliček nebo háčků. Volání, posílání zpráv i data jsou opravdu neomezená. Jediné, co se může lišit, je rychlost zmíněných dat – od 10 MB/s až po bleskovou rychlost 5G sítě.

2) Dostatek zkušeností jiných zákazníků

T-Mobile má již více než 6 000 000 zákazníků, jejich služby se tedy dají považovat za spolehlivé. Díky tomu máte zároveň dostatečný přístup k recenzím a reálným zkušenostem s přístupem operátora.

3) Výběr z mnoha tarifů

Ať už máte jakékoliv potřeby, s širokým spektrem tarifů jistě naleznete vhodnou kombinaci pro vás – s velkým objemem dat, s neomezeným voláním, s výhodnou cenou pro studenty,…

4) Dobré pokrytí rychlou sítí

T-Mobile má velice dobré pokrytí LTE sítí v podstatě po celém Česku. Dále pak pracuje na dosahu G – sítě nové generace. Tu v tuto chvíli chytíte hlavně ve velkých městech a jejich okolí.

5) Komplexní služby

Kromě telefonu si u T-Mobile můžete zařídit také jiné služby – internet, telefon nebo chytré auto. Zjednodušíte si tak platbu a celkově organizaci a papírování.


Důvod, proč nevybrat T-Mobile: nevýhodná tarifikace

V případě tarifů s omezeným voláním budete tarifikováni tím nejméně výhodným způsobem, tedy 60+60 – za každou započatou minutu.

Často kladené otázky

Pokud vám aktuální nastavení tarifu nevyhovuje, tak jej můžete samozřejmě změnit, a to zcela zdarma. Tuto možnost lze využít jednou měsíčně – konkrétně se to váže k vašemu zúčtovacímu období.

Díky aplikaci Můj T-Mobile můžete přehledně koordinovat všechny vaše využívané služby, výdaje, platby i odměny. Zkontrolujete tak svou útratu, spotřebu dat, snadno zaplatíte, dobijete kredit nebo změníte aktuální tarif.

Díky roamingu můžete používat svůj mobilní telefon také v zahraničí. U tarifů od T-Mobile máte ve většině případů EU roaming v ceně. Vždy, když navštívíte zahraničí, dostanete informace o aktuálním nastavení formou sms.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – nadšenec do zjednodušování světa tarifů

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)