Nejlepší satelitní televize 2024 - recenze, srovnání


Výběr redakce

Vyvážený balíček za rozumnou cenu. 

Cena: 249 Kč/měsíc


Pro náročné diváky

Velký výběr stanic pro skalní televizní fanoušky. 

 Cena: První 3 měsíce za 250 Kč, pak za 650 Kč/měsíc


První tři měsíce za 200 Kč

Ideální volba pro méně náročné. 


 Cena: První 3 měsíce za 200 Kč, pak za 250 Kč/měsíc


Poměr cena/počet programů

Satelitní televize pro spořivější zákazníky.

 Cena: 199 Kč/měsíc

Satelitni Televize

Přemýšlíte o pořízení satelitní televize? Už vás nebaví nekvalitní signál a malý výběr stanic, který máte u digitální? V dnešní recenzi se právě na satelitní televize podíváme podrobněji. Zaměříme se na to, proč si vlastně něco takového pořídit, jaké konkrétní možnosti při výběru máte i na co si dát pozor a dle kterých parametrů se rozhodovat. Díky našemu článku bude výběr snazší a vy si tak brzy budete moci vychutnávat své oblíbené pořady a programy. 

Televizní signál může být šířen několika způsoby. V případě satelitní televize jde o technologii, která využívá družice umístěné na oběžné dráze. Tento signál vaše domácnost přijímá parabolou – parabolickou anténou.

Vedle klasického vysílání poskytovatelé často nabízejí i další zajímavé služby. Pořízením satelitní televize tak můžete získat přístup k zpětnému přehrávání, vícejazyčným titulkům, nahrávání a tak podobně. Existuje mnoho kombinací balíčků a služeb a podrobně se na ně podíváme v následujících recenzích.

Hlavní výhody tohoto typu vysílání jsou dvě – radiový signál ze satelitů má mnohem rozsáhlejší dosah a z toho důvodu tak můžete přijímat televize z celého světa – právě proto máte v rámci satelitních televizí mnohem větší výběr programů. Zároveň to pro vás může být dobrým řešením, pokud je ve vaší lokalitě klasické vysílání příliš slabé a nekvalitní (žijete vysoko v horách či z jiného důvodu v hůře dostupné lokalitě). Satelitní televize není v rámci lokality tolik omezená a její dosah je proto mnohem kvalitnější.

Naopak nevýhodou je, že se jedná o náročnější a komplikovanější technologii, která je pak mnohem dražší. Pokud tedy nejste úplně gaučovými povaleči a stačí vám pár základních programů a netrápí vás špatný dosah, tak satelitní televizi nejspíš nevyužijete.
K satelitní televizi navíc vždy potřebujete zprostředkovatele a specifický přijímač.

Satelitní televizi můžete připojit v podstatě k jakékoliv televizní obrazovce, kterou máte doma. V každém případě totiž od poskytovatele obdržíte set-top box, který se skrze kabel na vaše zařízení napojí.

Vysoce kvalitní a zábavné kurzy se zaměřením i na různé profese

FreeSAT Medium HD je balíček, který nabízí celkem 85 různých programů. Vyberete si mezi stanicemi filmovými, sportovními, dokumentárními, hudebními, dětskými i těmi klasickými základními. Jejich kompletní výpis samozřejmě najdete na jejich webových stránkách. Služba však nenabízí videotéku ani možnost pauzy.

Služba FreeSAT Medium HD je nabízen za průměrnou cenu 249 Kč na měsíc. K dispozici je zákaznická podpora ve formě chatu nebo kontaktního formuláře. Mezi výhody patří dobrá kvalita, historie společnosti (člen rodiny televize Skylink). Naopak nevýhodou je poměrně velké množství recenzí, kterým se nelíbí komunikace firmy v případě potíží.

Cena249 Kč
Počet kanálů 85
Funkce navíc? Neuvedeno

VÝHODY

NEVÝHODY

Velký výběr stanic pro skalní televizní fanoušky. 

Největší balíček od společnosti Telly, který je určen nejnáročnějšímu typu diváka. Při zakoupení se můžete těšit na více než 120 programů všeho druhu. Společnost Telly funguje na trhu již od roku 2006, a tak si již dokázala své místo na trhu najít. Všechny programy lze pustit ze záznamu zpětně, nahrát na cloud či pořad pozastavit.

Mezi největší výhody Telly Velký patří nejen zmiňovaný velký výběr programů, ale také to, že nevyžadují dlouhodobou smlouvu, mají kvalitní zákaznickou podporu a velmi nízké nároky na rychlost přenosu – tudíž vám televize nebude padat. Nevýhodou je trochu vyšší cena po zaváděcích třech měsících.

CenaPrvní 3 měsíce za 250 Kč, pak za 650 Kč
Počet kanálů 120
Funkce navíc? Ano

VÝHODY

NEVÝHODY

Ideální volba pro méně náročné. 

O společnosti Telly jsme se již zmiňovali – stabilní společnost, velmi dobrá zákaznická podpora a televize, která díky malým nárokům na rychlost přenosu dat v podstatě nepadá. Pokud vás to zaujalo, ale nechcete za televizi utrácet příliš mnoho peněz a vlastně ani tak moc nestojíte o obrovské množství programů, pak by vás mohl zaujmout jejich Malý balíček.

Tento produkt vás vyjde na 250 Kč měsíčně – první tři měsíce dokonce jen na 200 Kč. Obsahuje 65 kanálů, z toho 36 v HD a má tak velmi dobrý poměr kvality a ceny. Programy lze sledovat až na 4 zařízeních. Nevýhodou tohoto balíčku je jen menší výběr stanic, takže je spíše pro běžné zákazníky než pro televizní fajnšmekry.

CenaPrvní 3 měsíce za 200 Kč, pak za 250 Kč
Počet kanálů 65
Funkce navíc? Ano

VÝHODY

NEVÝHODY

Satelitní televize pro spořivější zákazníky.

Skylink patří k největším poskytovatelům satelitního televizního vysílání na našem území. K silným stránkám této společnosti tak patří velká základna odběratelů. Pro vás jako zákazníka to znamená jednu zásadní výhodu – můžete si snadno dohledat dostatek reálných zkušeností a recenzí. Konkrétně tento balíček je pak zaměřen na méně náročné zákazníky, kteří ocení úspornější variantu.

Mezi hlavní výhody Skylink Smart SAT TV patří cena (199 Kč za měsíc), možnost sledovat až na 4 zařízeních a funkce jako přehrávání archivu či videopůjčovna. I výběr programů je na cenu hodně slušný – celkem jich je k dispozici rovných 100. Trochu nevýhodné je, že instalace za 1 Kč platí jen v případě, že se smluvně zavážete na celý rok.

Cena199 Kč
Počet kanálů 100
Funkce navíc? Ano

VÝHODY

NEVÝHODY

Prostřední balíček od Telly jako kompromis mezi cenou a výkonem. 

Do třetice všeho dobrého i zlého zde máme nabídku od firmy Telly. Jak už název napovídá, tento balíček je střední variantou, jakousi zlatou střední cestou mezi cenou a velkým množstvím programů. K dispozici tak máte 103 kanálů, klasické funkce užitečné při sledování satelitní televize a možnost sledovat až na 4 zařízeních.

Mezi největší výhody této služby patří stabilní obraz, dobrá zákaznická podpora a poměr ceny a výkonu. První tři měsíce platíte jen 250 Kč, pro někoho však může být následujících 450 Kč měsíčně poměrně hodně.

CenaPrvní 3 měsíce za 250 Kč, pak za 450 Kč
Počet kanálů 103
Funkce navíc? Ano

VÝHODY

NEVÝHODY

Rozumná a oblíbená volba mezi satelitními televizemi.

Skylink patří k jedněm z nejpopulárnějších co se poskytovatelů satelitní televize týče. Je to dobrý kompromis mezi kvalitou a cenou – má opravdu široký výběr stanic, stabilní signál a dobrou pověst mezi zákazníky. Velké množství vysílaných programů je v HD kvalitě. Televizi můžete sledovat až ze čtyř různých zařízení.

V tomto balíčku na vás čeká 112 programů, což je velmi dobrý nadprůměr. Vysílání je možné sledovat zpětně ze sedmidenního archivu, nebo vyzkoušet videopůjčovnu. Těžko popravdě hledat nějakou velkou nevýhodu, snad jen že ti, kteří nepotřebují tak pestrou škálu programů a chtějí spíše šetřit, by měli dát přednost levnějšímu balíčku.

Cena339
Počet kanálů 112
Funkce navíc? Ano

VÝHODY

NEVÝHODY

Základní balíček od stabilní společnosti. 

T-Mobile je známý spíše jako mobilní operátor, poskytuje však i satelitní televizi. Nejmenší balíček služeb je označen písmenem S a nabízí 67 kanálů, dobré pokrytí po celé České republice, instalaci zdarma a možnost sledovat až na osmi zařízeních najednou. Tarif je se smlouvou na 24 měsíců a v ceně jsou také čtyři přístupy do aplikace T-Mobile TV GO.

Na tomto balíčku oceníte první tři měsíce s výhodnou slevou, instalaci zdarma, spolehlivost zavedené společnosti a dobrou zákaznickou podporu. Po zkušební době už ale cena roste.

CenaPrvní 2 měsíce za 200 Kč, pak za 399 Kč
Počet kanálů 67
Funkce navíc? Ano

VÝHODY

NEVÝHODY

Volba ideální pro milovníky sledování televize a gaučingu.

Pokud je pro vás prioritou číslo jedna maximální množství programů, pak by vám neměl uniknout balíček od Skylink s názvem Kombi SAT TV. Pravda, budete si muset trochu připlatit, na druhou stranu za to získáte 131 programů (většina v HD). Sledovat lze až na čtyřech zařízeních, vše lze přehrát z archivu nebo využít videopůjčovnu.

U tohoto balíčku dostanete jako bonus přístup do online služby Skylink Live TV a filmové aplikace FilmBox+. Zkrátka v rámci šíře nabídky si přijde na své opravdu každý. Nevýhodou je tomu odpovídající vyšší cena.

Cena409 Kč
Počet kanálů 131
Funkce navíc? Ano

VÝHODY

NEVÝHODY

Zlatá střední cesta mezi T-Mobile balíčky. 

Pokud se vám zamlouvá společnost T-Mobile a chtěli byste satelitní televizi právě od nich, pak by vás mohl zaujmout balíček s označením M. Jedná se o prostřední variantu – kompromis mezi výkonem a cenou. Obsahuje 94 kanálů, první tři měsíce jsou se slevou, instalace je zdarma a tarif je na 24 měsíců. V ceně jsou také čtyři přístupy do aplikace T-Mobile TV GO pro sledování z mobilu, tabletu nebo smart TV.

U tohoto balíčku je hodně zajímavé, že máte k dispozici také HBO Základ po tři měsíce zdarma. Ten zahrnuje tři programy a přístup do aplikace. Nevýhodou je vyšší cena po skončení slevy.

CenaPrvní 2 měsíce za 250 Kč, pak za 499 Kč
Počet kanálů 94
Funkce navíc? Ano

VÝHODY

NEVÝHODY

ŠEST tipů, jak vybrat satelitní televizi

Ztrácíte se v nabídce jednotlivých poskytovatelů a stále nevíte, kterou variantu vybrat? Zkuste se zaměřit na několik jednoduchých bodů, které jsme pro vás sepsali.

1) Zaměřte se na počet programů

Jako jednu z hlavních výhod satelitní televize jsme si uvedli velký počet programů. Zcela logicky by to měl proto být jeden z rozhodujících parametrů. Můžete se na to podívat ze dvou úhlů pohledu – buď jste zkrátka maximalisté a chcete mít co nejširší výběr. Nebo jste fanoušci konkrétních stanic, zajímají vás konkrétní témata a v takovou chvíli budete hledat poskytovatele, který má zrovna ty vaše programy.


2) Porovnejte si ceny na trhu

Každá služba je trochu jinak naceněná – například v závislosti na počet programů či další nadstandardní služby. Vždy je ale dobré si přepočítat, jakou hodnotu vám to přinese. Na kolik vás v přepočtu vyjde jeden program? A využijete je vůbec všechny? Nebyl by lepší levnější balíček s menším výběrem? A pokud je cena vyšší než průměr, kompenzuje to například nějakými nadprůměrnými službami?


3) Hledejte poskytovatele s dobrou zákaznickou podporou

Není nic horšího, než když vám televize začne zlobit, set-top box nefunguje, signál padá… V takovou chvíli se potřebujete spolehnout na dobrou komunikaci ze strany poskytovatele. Prověřte si, jaké možnosti kontaktování daná společnost má a jak jsou s ní zákazníci spokojeni.


4) Prověřte si smluvní závazky

Některé společnosti vám poskytnou televizi na vyzkoušení bez jakýchkoliv závazků. Jiné mají přísné smluvní podmínky. Vždy je potřeba si tyto informace prověřit a vše, co podepisujete, poctivě přečíst.


5) Instalace zdarma je dobrý bonus

Ne každý tomuto typu elektroniky rozumí. I proto se vyplatí nechat si vše nainstalovat profesionálními techniky přímo od poskytovatele. Řada z nich tuto službu nabízí zdarma a může to být příjemný bonus k celkové nabídce.


6) Zeptejte se na nadstandardní funkce

Nahrávání, zpětné přehrávání, pauza, videotéka… Při výběru chtějte vědět, jaké z těchto možností vám budou zpřístupněny.

Často kladené otázky

První možností je nechat vše na technikovi přímo od vybraného poskytovatele. Pro zapojení vlastními silami budete potřebovat satelitní parabolu s konvektory umístěnou na budově a namířenou na družici. Doma k televizi zapojíte set-top box (některé moderní televize už jej ani nepotřebují a vše mají uvnitř). Do satelitního přijímače se pak vloží karta od poskytovatele.

Ačkoliv je satelitní televize na příjem signálu velmi dobrou volbou, tak samozřejmě může být ovlivněna externími faktory jako počasím – bouřkou, vichrem a podobně. To může krátkodobě zhoršit kvalitu obrazu. V případě dlouhodobých problémů se signálem bude nejspíše na vině technická závada a je proto potřeba kontaktovat poskytovatele.

Ano můžete a v zásadě to pak máte jednodušší s ohledem na vybavení. Konkrétní podmínky přechodu k novému poskytovateli ale vždy závisí na smlouvě, kterou máte podepsanou.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – nadšenec do zjednodušování světa tarifů

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)