Nejlepší internet v Praze 2024 – srovnání, ceny, recenze

Shrnutí: Při výběru internetu v Praze máte skutečně hodně možností. I tak se tu ale najdou společnosti, které operují jen v určitých částech, tak to při výběru vezměte v potaz. Dále se řiďte především svými potřebami, co se rychlosti nebo způsobu připojení týče. Vyplatí se zvážit i pořízení dalších služeb, jako je mobilní tarif nebo televize, u stejného poskytovatele v rámci balíčku, můžete dosáhnout na zajímavější ceny. Zde jsou mé tipy:

A co se ještě z článku dozvíte? Podívám se blíže i na další poskytovatele internetu, vysvětlím nejdůležitější pojmy a přihodím cenné rady k výběru.  


Výběr redakce

ÚVT internet
300/150

Kdy vybrat ÚVT internet 300/150?

Hledáte internet za příznivou cenu, který bude plně dostačovat méně náročným jedincům? Pak zkuste optiku 300/150 od ÚVT internet.  

Cena: 390 Kč


Oblíbená volba

Vodafone Internet Optical 1000/100

Kdy vybrat Vodafone Internet Optical 1000/100?

Pokud potřebujete k práci nebo hraní opravdu vysokou rychlost a nevadí vám o něco vyšší investice, možná bude tato varianta od Vodafonu tím pravým.

Cena: 899 Kč


S O2 TV Modrá zdarma

O2 Internet
HD Platinový

Kdy vybrat O2 Internet HD Platinový?

Plánujete si spolu s internetem pořídit i další služby, jako je třeba televize? Pak můžete u O2 dosáhnout na zajímavé ceny.

Cena:449 Kč


Extra rychlý

e3 Internet
Hyper 10000

Kdy vybrat e3 Internet Hyper 10000?

Pobýváte v oblasti Prahy 3 a potřebujete skutečně hodně vysokou rychlost? Pak nejspíš nenajdete lepší variantu, než je e3 Internet Hyper. 

Cena: 1490 Kč
Internet V Praze

Život bez internetu si lze v dnešní době představit jen stěží. Zvláště v poslední době ve spojení s pandemickou situací se z domácího internetu stává nejen zdroj zábavy, ale také obživy, jelikož většina firem přechází na různé formy home office. Stejně tak studenti si bez internetu těžko poradí se zadávanými úkoly a přípravou na hodiny. 

Poptávka po kvalitním internetu roste, a proto přibývá i internetových poskytovatelů. Jak se v nabídkách neztratit a vybrat tu nejvýhodnější? V tomto článku jsem se zaměřila na Prahu. Pokud tedy v Praze aktuálně pobýváte a chcete vědět, jak si zařídit nejrychlejší, nejlevnější, či nejspolehlivější internet, pak je tato recenze přesně pro vás!

Internet se do vaší domácnosti může dostat v podstatě třemi různými způsoby. Každá z těchto způsobů má své výhody a neexistuje přímo nejlepší či naopak nejhorší varianta.

  • Mobilní připojení – v rámci internetu pro domácnost tato možnost není až tak relevantní, ale přesto je dobré ji zmínit. Pokud nejste příliš nároční a internet využíváte jen občas, tak vám ve finále může stačit pouze připojení v mobilu. V případě potřeby stačí nastavit hotspot a mobilní připojení využít i skrze počítač či notebook.
  • Drátové připojení – do této kategorie spadají ADSL/VDSL, CATV a optické či ethernetové přípojky. Od drátového připojení můžete očekávat vysokou rychlost a stabilitu. Díky drátovému propojení můžete internet spojit i s jinými službami (TV, telefon, VOD,…)
  • Bezdrátové připojení – způsob, který je všeobecně známý pod pojmem WiFi. Signál se k vám dostane z centrálního vysílače přes anténu. Toto připojení se pyšní vysokou kvalitou, občas ale může bojovat se signálem v případě horšího počasí.

Ověření dostupnosti není nic složitého. Na internetu je celá řada map, většinou rovnou od samotných poskytovatelů. Do této mapy zadáte svou adresu a během okamžiku zjistíte, jaké máte možnosti. Pokud si i tak nejste jistí, není nic jednoduššího, než zavolat přímo konkrétnímu poskytovateli, který vám dostupnost zjistí a doporučí vám další postup. Navíc Praha jakožto hlavní město s dostupností a rychlostí internetu problémy nemívá.

Nejlepší internet v Praze

Poskytovatelů internetu v hlavním městě není málo. Abych vám trochu usnadnila výběr, připravila jsem srovnání těch nejlepších. 

  1. ÚVT internet 300/150
  2. Vodafone Internet Optical 1000/100
  3. O2 Internet HD Platinový
  4. e3 Internet Hyper 10000
  5. Pranet Bezdrát 20/5 Mb/s
  6. Vodafone Internet Optical 500/50
  7. Nej.cz Nej internet 100 Mb/s

1) ÚVT internet 300/150 recenze

Zlatá střední cesta pro nenáročné

Kdy zvažovat ÚVT internet?

Hledáte internet za příznivou cenu, který bude plně dostačovat méně náročným jedincům? Pak zkuste optiku 300/150 od ÚVT internet.  

Za zvážení ale určitě stojí i nabídka operátorů, jako je Vodafone či O2. Pokud u nich máte mobilní tarif, mohli byste díky kombinaci služeb získat výhodnější cenu. 

Proč jsem vybrala ÚVT internet?

Protože ÚVT internet zaujme velmi příznivým poměrem výkonu s ohledem na cenu. Pokud vám nebude vyhovovat tento tarif nebo typ připojení, můžete vybírat z celé řady dalších. Společnost tak má potenciál potěšit mnoho zákazníků, navíc si tu můžete zřídit také internetovou televizi nebo pevnou linku. To, zda je možné služby využívat i na vaší adrese, si snadno ověříte na webových stránkách. Odběr služeb lze vyřešit přes kontaktní formulář, chat i telefon. 

Hlavní výhodu hledejte v rychlosti a spolehlivosti. Na druhou stranu nepotěší aktivační poplatek, který není nízký a u řady konkurenčních společností jej nenajdete. Při dlouhodobém využívání služeb však nemusí být až takovou překážkou.   

Uživatelské recenze ÚVT internet

Chtěla jsem zjistit, co o společnosti míní klienti, a tak jsem se vydala na Google nebo firmy.cz. A co jsem se dozvěděla? Ve srovnání s některými konkurenty si ÚVT internet může s trochou nadsázky pískat. Internet zákazníci označují jako bezproblémový, rychlý, stabilní. Vedle toho hodnotí kladně i zákaznickou podporu a servis, což také není zrovna běžné. Mnozí navíc služeb společnosti využívají už dlouhou dobu, což také o lecčems vypovídá. 

Zatímco někteří klienti také hlásí minimum výpadků, další s tímto tvrzením nesouhlasí. V několika málo případech se tento problém nepodařilo vyřešit, což je jedno z mála negativ, která se v recenzích vyskytují. 

Cena390 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s300/150
Typ připojeníoptický
Aktivační poplatek1970 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

2) Vodafone Internet Optical 1000/100 recenze

Internet od Vodafone pro ty nejnáročnější.

Kdy vybrat Vodafone Internet Optical 1000/100?

Pokud potřebujete k práci nebo hraní opravdu vysokou rychlost a nevadí vám o něco vyšší investice, možná bude tato varianta od Vodafonu tím pravým.

Jestliže ale parametry naplno nevyužijete, vyplatí se vám nejspíš více některá cenově příznivější varianta, jakou nabízí třeba ÚVT internet

Proč jsem vybrala Vodafone Internet Optical 1000/100?

Protože Vodafone je prověřený a stabilní poskytovatel (nejen) internetových služeb. Tato konkrétní nabídka udělá radost všem, kteří jsou opravdu nároční a očekávají maximální rychlost – konkrétně se bavíme o 1000/100 Mb/s.

Výhodou této služby je stabilita, vysoká rychlost, neomezená data, zřízení zdarma. Na druhou stranu ale musíte počítat s vyšší investicí. Pro osoby, které velký potenciál této služby nevyužijí, by se našly levnější varianty.

Uživatelské recenze Vodafone Internet

Při prvním pohledu na recenze internetu od Vodafone se možná trochu leknete, stejně jako já, když jsem vyrazila na průzkum na tarifomat.cz nebo mapy.cz. Ale nenechte se odradit. Když vyfiltrujete nerelevantní hodnocení a kritiku jednotlivých pracovníků, najdete i několik pochvalných komentářů. Ty kvitují skvělou rychlost a kvalitu, která dle nich odpovídá o něco vyšší ceně. 

Cena899 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s1000/100
Typ připojeníoptický
Aktivační poplatekzdarma 

VÝHODY

NEVÝHODY

3) O2 Internet HD Platinový recenze

Levný a stabilní internet. 

Kdy zvažovat O2 Internet HD Platinový?

Plánujete si spolu s internetem pořídit i další služby, jako je třeba televize? Pak můžete u O2 dosáhnout na zajímavé ceny.

Rychlost internetu ale v tomto případě není nijak oslnivá, a pokud je pro vás právě tento faktor stěžejní, prozkoumejte tarif Vodafone Internet Optical 1000/100.

Proč jsem vybrala O2 Internet HD Platinový?

Protože u poskytovatele O2 je velice výhodná možnost kombinovat více služeb najednou a tím finančně ušetřit. Počítat můžete se spolehlivým připojením, rychlostí až 250/25 Mb/s a kvalitním Wi-Fi modemem. Poskytnutí internetu je bez závazku, ale musíte počítat s aktivačním poplatkem 99 Kč. Po aktivaci pak internet vychází zhruba na 500 Kč měsíčně.

Tento internet oceníte, pokud hledáte velkého a stabilního dodavatele a pokud plánujete využít více služeb najednou (např. TV). Internet vychází také dobře finančně, ale oproti dražším variantám je trochu pomalejší.

Uživatelské recenze O2 Internet

Podobně jako tomu bylo u některých konkurentů jsem ani u O2 nenarazila na kupu pozitivních hodnocení a převažovala spíše kritika. To je ale úděl větších společností. I tak jsem ale pár pochvalných hodnocení na tarifomat.cz, mapy.cz nebo webtrhu našla. Týkají se především rychlosti a stability internetu, někteří dokonce uvádějí, že služba předčila jejich očekávání.

Negativní hodnocení pak padají na vrub častějším výpadkům nebo přístupu pracovníků. 

Cena449 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s250/25
Typ připojeníoptický
Aktivační poplatek99 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

4) e3 Internet Hyper 10000 recenze

Zajímavá volba, pokud potřebujete maximální rychlost.

Kdy zvažovat e3 Internet Hyper 10000?

Pobýváte v oblasti Prahy 3 a potřebujete skutečně hodně vysokou rychlost? Pak nejspíš nenajdete lepší variantu, než je e3 Internet Hyper. 

Opravdu se ale týká pouze této oblasti, v ostatních případech se po rychlém internetu budete muset poohlédnout jinde, třeba u Vodafonu

Proč jsem vybrala e3 Internet Hyper 10000?

Protože internetovou síť e3 Hyper pro Prahu 3 nabízí menší parta nadšenců a nejvýraznějším prvkem je v tomto případě rychlost – zvládá až 10 Gbit/s. Rychlejší internet v České republice tak v podstatě neseženete. S vysokou rychlostí ale souvisí vysoká cena – 1 490 Kč.

Tuto službu uvítají ti nejnáročnější zákazníci, kteří potřebují pracovat s velkými objemy dat. Služby se zároveň dají rozšířit o Cloud či TV. Méně se služba hodí pro ty, kdo dávají přednost tradičnějším společnostem a taky je zde samozřejmě omezení v podobě lokality.

Uživatelské recenze e3 Internet Hyper 10000

Vzhledem k omezenému poli působnosti je omezený i počet recenzí klientů. Pár jsem jich ale na Googlu nebo Facebooku našla. Co říkají? Kvalita a rychlost za adekvátní peníze, tak znější nejčastější pochvalné komentáře zákazníků. Někteří zmiňují i rychlé řešení problémů. 

Našlo se však i pár nespokojených klientů, kteří se potýkají s častějšími výpadky a nedaří se jim kontaktovat podporu, což je poměrně velké pochybění. Je ale fér říct, že recenzí je opravdu málo na to, abych z nich dělala velké závěry. 

Cena1 490 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s10000/10000
Typ připojeníoptický
Aktivační poplatekzdarma 

VÝHODY

NEVÝHODY

5) Pranet Bezdrát 20/5 Mb/s recenze

Pražské bezdrátové připojení s nízkou cenou.

Proč jsem vybrala Pranet Bezdrát 20/5 Mb/s?

Pokud nejste příliš nároční a internet budete používat spíše zřídka, pak by vás mohla zaujmout bezdrátová varianta internetového připojení od společnosti Pranet. V rámci této konkrétní služby obdržíte přenosovou kapacitu 20/5 Mb/s. To postačí na prohlížení emailů, sledování HD videí a základní surfování po internetu. Ke službě je navíc router zdarma.

Tato služba vychází na 348 Kč měsíčně, takže bude nejvíce vyhovovat těm, kteří za internet nechtějí příliš utratit – jde o jednu z nejlevnějších nabídek na trhu. Zároveň však nesmíte mít velké nároky na výkon.

Cena348 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s20/5
Typ připojeníbezdrátový
Aktivační poplatekzdarma 

VÝHODY

NEVÝHODY

6) Vodafone Internet Optical 500/50 recenze

Rychlý a spolehlivý internet pro náročnější.

Proč jsem vybrala Vodafone Internet Optical 500/50?

Vodafone Internet Optical 500/50 je ideální variantou pro zákazníky, kteří hledají rychlý internet, chtějí být šetrnější ke své peněžence a zároveň hledají stabilního a prověřeného dodavatele. Rychlost 500/50 Mb/s stačí pro surfování, streamování i online hraní her bez omezení.

Výhodami jsou také první tři měsíce zdarma, aktivace bez poplatku a neomezená data. Pro nenáročné uživatele ale může být tento internet zbytečně drahý – záleží vždy na tom, k čemu internet potřebujete.

Cena488 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s500/50
Typ připojeníoptický
Aktivační poplatekzdarma 

VÝHODY

NEVÝHODY

7) Nej.cz Nej internet 100 Mb/S recenze

Rozumný poměr kvality a ceny. 

Proč jsem vybrala Nej.cz Nej internet 100 Mbs/S?

S tímto internetem můžete bez problémů sledovat videa i hrát online hry. Samozřejmě se na trhu najdou i rychlejší varianty, ale pokud hledáte kompromis mezi kvalitou a cenou, pak pro vás tato varianta může být zajímavá. V rámci internetu od Nej.cz nebudete omezováni datovým limitem, nemusíte platit aktivační poplatek a zdarma získáte modem.

Služba stojí 349 Kč měsíčně a přestože tento poskytovatel není mezi těmi úplně nejznámějšími, tak je již dostatečně prověřený velkým množstvím zákazníků. Internet 100 Mb/s postačí každému průměrnému uživateli, který ocení úspornější variantu.

Cena399 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s100/10
Typ připojeníoptický
Aktivační poplatekzdarma 

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat poskytovatele internetu

Stále se v nabídkách ztrácíte a nejste si jisti, podle jakých parametrů se finálně rozhodnout? Zde je několik stručných tipů, které vám mohou pomoci.

1) Promyslete si, co budete na počítači nejčastěji dělat.

Svoje nároky a očekávání musíte upravit podle toho, jakým způsobem budete internet nejčastěji využívat. Jde vám o občasné brouzdání na internetu, prohlédnutí emailů a zkontrolování bankovního účtu? Nebo chcete koukat na videa, streamovat či hrát online videohry? V prvním případě vám postačí v podstatě jakékoliv připojení, v tom druhém musíte vybírat pečlivěji.


2) Vybírejte podle typu připojení

Na začátku článku jsem zmínila, že internet se k vám domů může dostat několika způsoby. Podle vašich možností a preferencí můžete vybrat konkrétní produkt podle toho, jaké technologii dáváte přednost.


3) Porovnejte cenu

Cena samozřejmě částečně odpovídá kvalitě, takže není úplně nejlepší nápad sáhnout automaticky po nejlevnější variantě. Přesto je to ale důležitý faktor, který vám může při rozhodování pomoci. Pokud nutně nepotřebujete ten nejvýkonnější internet, tak můžete zvolit cenově výhodnější nabídku.


4) Zvažte výhodné balíčky

Náklady můžete snížit také ve chvíli, kdy využijete služeb větších poskytovatelů a zkombinujete si internet, televizi a například pevnou linku do jednoho. Někdo tyto služby nevyužije, ale pokud víte, že tak jako tak potřebujete všechny? Sjednocením služeb u jednoho dodavatele šetří často jak peníze, tak byrokracii.


5)  Pročtěte si smlouvu, poplatky a podmínky

Vybírejte podle toho, který dodavatel vám nastaví nejférovější podmínky. Jaké závazky vám ze smlouvy plynou? Souvisí s poskytnutím internetu nějaký aktivační poplatek? Jakým způsobem budete moci poskytovatele zrušit nebo měnit? Tyto otázky vám ve výběru také pomohou.

Shrnutí: Podle čeho vybrat nejlepšího poskytovatele internetu? 

✅ Nabízí poskytovatel pro vás vhodné technické řešení?ano
✅ Je pro vás dostatečná rychlost připojení?ano
✅ Seznámili jste se s poplatky za doplňkové služby?ano
✅ Podívali jste se, zda nemůžete ušetřit kombinací internetu a dalších služeb?ano

Jaká je situace s internetem v Praze

Praha jako velkoměsto, hlavní město České republiky, je ideálním místem pro žití, pokud potřebujete kvalitní a rychlé připojení. S jistotou je pokryta 3G a 4G sítí, dokonce stále častěji a lépe chytíte i 5G síť. S pokrytím tedy problém rozhodně není, poskytovatelů je také dostatek. Velkou výhodou je kvalita kabelového připojení – Praha je v podstatě jedním velkým kabelovým spletencem.

To však neznamená, že můžete vzít internet úplně odkudkoliv. S velkým množstvím zákazníků se totiž také rozrůstá množství nesolidních poskytovatelů. Zatímco ve vzdálené horské vesničce budete moci vybírat se štěstím mezi dvěma až třemi nejznámějšími a prověřenými poskytovateli a těžko se tedy spálíte, v Praze se musíte probrat obrovskou nabídkou větších i menších firem, které se předhánějí v atraktivních nabídkách. Služby pak jejich slibům už nemusí tak úplně odpovídat. Dbejte tedy na to, abyste si poskytovatele prověřili, prohlédli recenze a pokusili se najít konkrétní zkušenosti jejich zákazníků.

Často kladené otázky

První číslo specifikuje rychlost downloadu, druhé číslo je upload. Upload je vždy pomalejší a zároveň bývá trochu opomíjen. Pro některé uživatele je ale právě toto číslo stěžejní – například pokud plánujete často na internet nahrávat videa či jiná data.

Situace dostupnosti internetu u konkrétních poskytovatelů se liší v podstatě dům od domu a pokud tedy chcete s jistotou vědět, jestli se k vám internet dostane, tak není jiná cesta, než poskytovateli přesně říct, jakou adresu chcete k internetu připojit.

Nejrychlejší variantou je momentálně 1000 Mb/s a tato rychlost by měla uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky.

4.9/5 - (14 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak tvoříme obsah? Garant článku: Daniel Hanuš – nadšenec do zjednodušování světa tarifů

Podobné články

Napsat komentář